Az unoka

Döbrösi Laura
Jordán Tamás
Jászberényi Gábor
Jordán Tamás

A történet főhőse Rudi, egy átlagos, jólelkű irodista srác, akinek a nagyapja egy szívtelen csalás áldozatává válik. Rudit nem hagyja nyugodni az igazságérzete, és úgy dönt, saját kezébe veszi az ügyet. Ehhez azonban az önbizalom és a furfang mellett szövetségesekre is szüksége… Több

Rendező: Deák Kristóf
Forgatókönyvíró: Deák Kristóf
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2022.01.06. | Netflix (2022.08.01.) | Filmio (2022.11.03.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2024.01.06 sawyer

Nekem végig tetszett, lekötött, nem éreztem, hogy vontatott egy pillanatig se. Külön tetszett, hogy az unoka mikor belekezd a dolgokba, nem lesz hirtelen a visszahúzódó emberből kőkemény, mint a legtöbb filmben hasonló esetben, ez így reálisabb. És végre egy magyar film, ahol végig érteni, ki mit mond.

2022.02.14 Dorkateo

a nap véleménye

Készüljenek még ilyen jó filmek Magyarországon

Nagyszerű magyar filmet láttam a moziban. Alapvetően magyarmozi-kedvelő vagyok, így kíváncsi voltam, mi sül ki az ígéretes recenzióból. A film átlagosan indult, hamar világossá vált az alapszituáció, de ezt nem spoilerezem el. Kell az az élmény oda, ... Teljes kritika

2022.08.11 Klauka89

Nincs nagy baj, csak sok kicsi

Nehéz bármit is mondani. A Mindenki után Deák Kristóf nekem már-már garancia volt arra, hogy nem fogok csalódni most sem. Nos, ez így lett. Egyetlen magyar filmet sem tudok mondani, ami ennyi érzelmet, dühöt, harangot és szánalmat ébresztett bennem. ... Teljes kritika

2022.09.03 kabel

Meglepően jó

Nem vártam sokat a filmtől, de meglepően izgalmas története van, karakterekkel akik egész mélyek. Nagyon érdekes kis kórkép.

2022.09.03 Crystaldeer

Sok díjat kívánok neki!

Nagyon jó film, zseniális rendezés és forgatókönyv. Látszik rajta, hogy egy Oscar díjas készítette és szuper lett a színész összeállítás is. Ugyan Blahó Gergő még a kezdő filmszínészek közé tartozik, de nagyon jól tudta hozni a karaktert. Sok sok díjat kívánok ennek a filmnek, mert megérdemlik és bárcsak ismerté válna külföldön is, hiszen a története egyben nagyon tanulságos is. Csak ajánlani tudom! Remek magyar alkotás!

A film 64 187 090 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 40 095 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az unoka 2023-ban közönségdíjas lett a New York-i Stony Brook Filmfesztiválon.Szerző: csd

A filmet Budapesten forgatták. A forgatási helyszínek között szerepel a MÁV székház, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, az Andrássy út és az Eiffel tér is. Szerző: hp

Az unoka az Oscar-díjas Deák Kristóf első egészestés filmje.Szerző: hp

Ez Blahó Gergely első mozifilm főszerepe.Szerző: hp

(2022. 01. 06.)
Tanmese az együttélésről
Ebben a súlyos monológban összpontosul igazán Deák Kristóf filmjének egyik központi üzenete: ugyan sokszor nehéz az idősekkel, de a problémák nem feltétlen a korból, sokkal inkább az elszigeteltségből, az elhagyatottságból, a magányból fakadnak. Ha ezt megértjük, akkor fontos első lépést tettünk a sikeresebb együttélés felé.... Több

(2022. 01. 30.)
Az Oscar-díjas Deák Kristóf első nagyjátékfilmje a rendező korábbi alkotásaihoz hasonlóan fajsúlyos kérdéseket vet fel. Az unoka központi történeteleme, azaz az átverés lehetővé teszi, hogy a társadalmi kontextus fényében kibomló személyes történet és az emberi viszonyok kerüljenek előtérbe. Több

(2022. 01. 06.)
Többgenerációs történet
Súlytalan karaktere nem tud egyik szekvenciáról a másikra felnőni, s így a nyugdíjasok életét megmentő akciója néha komikumba fordul. Még akkor is, amikor épp nem ez a cél. Több

Értékelés: 6.5/10
(2022. 01. 13.)
Az unoka szándékai tiszták és nemesek, ám attól félek, mégsem hagy nagyobb nyomot, mint azok az idős emberekről mesélő reklámok, amelyekkel az ünnepi időszakban tele volt a tévé és az internet. Több

(2022. 03. 15.)
Papa, végre felnőttem!
Magyarországon régóta hiánycikknek számít a minőségi, hazai gyártású krimi-thriller. Persze, elvagyunk a jól kiszámítható hollywoodi kínálattal is, de azért gyakran merül fel az igény arra, hogy a saját társadalmi közegünkben felvetülő problémák klasszikusan magyar megközelítését láthassuk. Több
Aranyélet
2015