A királyság

A királyság

The Kingdom

Jennifer Garner

Egy szaúd-arábiai városban, Rijádban robbantás történt. A merénylet a városnak azon a felén történt, ahol főleg amerikaiak laknak. A diplomácia tanácstalan, egymással vitatkoznak a fejesek a hatásköröket illetően. Eközben Ronald Fleury (Jamie Foxx) FBI ügynök a helyszínre érkezik kis… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Arab Emírségek
Premier (HU): 2007.11.15. | Netflix (2023.04.01.)

2024.03.03 Tomipapi

Klassz, realisztikus feldolgozása az eseményeknek. Végre egy film, ahol a másik oldal érzelmei is előtérbe kerülnek.

2018.04.28 Filmelemző

Érdekes történet az amerikaiak Szaúd-arábiai katonai jelenlétéről, melyet egy robbantásos merénylet felderítésén keresztül ismerünk meg. Elfogult vagyok az ilyen filmekkel kapcsolatban, mert szeretem a témájukat, hiszen bepillantást engednek egy titk... Több

2018.06.22 Jerico

Jól mutatja be az Egyesült Államok Közel-keleti, főleg szaúdi jelenlétét, annak árnyoldalaival együtt. Ugyanakkor rengeteg lehetőséget el is elpuskáz a rendezés arra vonatkozóan, hogy a film valami több lehessen. Jamie Foxx óriási és Jennifer Garner ... Több

2018.11.27 harnas1207

Szerintem nagyon izgalmas film. Akció, nyomozás és a végén egy kis tanulság is. A politikai szálak miatt néhol belassul, de hát az ilyen filmekhez ez is hozzájárul.

2023.09.04 Fikatours_blogger

Úgy érzem, ezt a témát sokkal izgalmasabban is fel lehetett volna dolgozni. A zárójelenet viszont betalált.

Michael Mann, a producer és Peter Berg, a rendező korábban már dolgoztak együtt a Collateral - A halál záloga (2004) című filmen, igaz, itt Mann volt a rendező, Berg pedig az egyik színész.Szerző: ps

A készítők szerették volna, ha Szaúd-Arábiában forgathatnak, mivel azonban ez lehetetlennek tűnt megszervezni, végül Arizonában forgatták le a filmet.Szerző: ps

Jennifer Garner kétszer is elájult a 46 fokos hőségben a forgatás egy különösen meleg napján.Szerző: ps

Peter Berg a filmet két és fél órás játékidővel készítette el. Ebben az eredeti változatban több szó esett a karakterekről. A stúdió viszont nem támogatta Berget és megkérte, hogy készítsenek egy rövidebb változatot.Szerző: ps

Értékelés: 7.5/10
(2016. 11. 13.)
A The Kingdom nem lesz sem maradandó, sem kiemelkedő darab, ugyanakkor egy meglepően kellemes variációt jelent egy többnyire elcsépelt és erőtlen módon megvalósított témára. Egy ilyen történetet profi elmesélése talán nem tartozik a legnagyobb alkotói csúcsteljesítmények közé, de ettől még dicséretes munka.
7,5/10 Több