Beavatás

The Recruit

2024.03.30 Master

Az egyik legjobb akció-thriller

Egy méltatlanul keveset emlegetett, alig-alig kiemelt és egyáltalán nem díjazott akció-thriller a 2003-as Beavatás, mely az egyik nagy kedvencem a mai napig. Al Pacino zseniális ugyanis benne, és Colin Farrell is karrierje egyik legjobb alakítását nyújtja. Az alapsztori bepillantást enged a CIA működésébe, toborzási technikáiba és kiképző rendszerébe. A központi karakter egy CIA toborzótiszt, Walter Burke (Al Pacino), aki felfedezi pályája legtehetségesebb CIA újoncát, James Claytont (Colin Farrell). A kiképzés azonban egy pontos, furcsa és nem várt irányt vesz, az ifjú CIA-ügynök már nem is tudja, hogy mi szimuláció, mi gyakorlat és mi valóság. A script fordulatos, és Roger Donaldson rendezése is remek. Donaldson az 1987-es Nincs kiút (No Way Out) elkészítésével bizonyította először, hogy ért a kémtörténetek megrendezéséhez, és ezúttal is kitett magáért. A Beavatás erős A kategóriás film, amire simán megadható a 4,5 csillag is, százalékban 85-90% akár. Mindenkinek ajánlom, aki többre vágyik agyatlan akciófilmeknél.

Roger Donaldson szerintem néha elveszíti a fonalat, mert nálam időnként zavarosnak, furcsának tűnik a film. Al Pacino és Colin Farrell persze nagyon jó színészek, de itt bárki szerepelhetne, attól sem lenne jobb.

2017.06.06 HercegPeter

Izgalmas fordulatos film, de a vége eléggé kiszámítható. Al Pacino hozza a tőle megszokott szintet, bár a film második felére kissé háttérbe szorul egészen a befejezésig. Műfajában a jobb alkotások közé való, bár helyenként zavaros, nem mindig teljesen érthető.

2023.03.04 uniterra

Egy hatodik osztályosnak lehet, hogy igen meggyőző. Egy ilyen helyen tömegével dolgoznak az elemzők és tolmácsok. A verőlegény státusz persze van, de ritkán kell oda felvételi. Ez meg egy katyvasz. Egyszerűen valami olyan státusza van Jamesnek, ami n... Több

2015.05.15 Syracuse

Bár sablonos a sztori, a színészek 5 csillagossá teszik a filmet. Engem már az kenyérre kent, hogy Al Pacino és Colin Farrell együtt játszanak, ezért lehet, hogy egy kicsit túlértékelem.

2022.01.12 Gauss

Egy full átlagos kémfilm, amit Al Pacino sem tudott megmenteni.

2017.03.01 Hercegno

Collin Farrel az egyik kedvenc színészem és véleményem szerint a filmjei közül az egyik legjobb a Beacatás, nekem nagyon tetszett. Al Pacino is kiváló volt benne.

2016.09.03 kozse48

Mostanság néztem újra. Igaz, egykor nagyon tetszett, de ilyen bravúros szereplőgárdával már jobb forgatókönyvekhez szoktattak. Egykor négy csillag - ma már csak jóindulattal három.

2015.11.22 somi

2015.10.03 ZiggityZag

A Beavatás Colin Farrel jobb filmjei közé tartozik. A rendező kicsit hosszúra nyújtja a film elejét, de aztán kezdenek felpörögni az események. A filmben nincs túl sok akció, inkább képekből és életérzésekből építkezik. Al Pacino alakítása is tetszett. Ez egy igazi kémfilm, sok drámával és rengeteg átveréssel.

2016.07.06 Sonny

Ez egy közepesnek mondható akciókrimi. Van benne minden, amit a műfajtól el lehet várni. Ármány, átverés, megjátszás, köpönyeg forgatás és némi akció is. A rendező ügyelt arra, hogy egy jól fogyasztható és szórakoztató, de ugyanakkor agyafúrt filmet ... Több