Belfast

Belfast

Dunszt.sk
2021/12/23

Lángoktól ölelt kis ország, gyerekkorom világa
Kenneth Branagh a Shakespeare-adaptációk és közönségfilmek után ezúttal ír gyökereihez visszatérve egy bensőséges és meghitt szerzői filmmel állít mozgóképes emlékművet felmenőinek és szülővárosának, Belfastnak. Több

Artsomnia
2022/02/18

Kenneth Branagh víziója pofon egyszerű, érthető és célratörő. Biztosan nem ez a legmélyebb film a hatvanas évek észak-írországi zavargásokról, ellenben egy szép alkotás az életről. Több

Revizoronline.com
2022/02/27

HA A JÖVŐT ELNAPOLTÁK, LEGALÁBB A MÚLTTAL NÉZZÜNK SZEMBE
A tősgyökeres belfasti Van Morrison fúvós rock and rolljával feltöltött soundtrack, valamint az alulnézeti és így a világot a csoda lehetőségével feltöltő fekete-fehér fényképezés (Branagh állandó operatőre, Haris Zambarloukos munkája) szintén pazar. Erre mondják, hogy nem nagy, de nagyon szerethető mozi. Több

Kortárs Online
2022/03/22

Kenneth Branagh vászonra vitte saját fiatalságát, de a Belfastban hiába adott minden, ami egy szívszorító-szívmelengető családi filmhez kell, végeredményben csak az északír konfliktus tragédiáit és a felnövéstörténet-sablonokat silányítja Oscar-giccsé. Több

KULTer.hu
2022/04/25

Így jöttem, úgy maradnék
Teljesíteni egy ígéretet. Valószínűleg ez volt a cél, amikor Kenneth Branagh hosszú évtizedek távolságából úgy döntött, megénekli szeretett szülővárosa históriáját. Bár a motiváció meglehetősen személyes, az abból kerekedett történet annál univerzálisabb. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!