Finch (2021)

Finch

zoltyah   2021. 11. 26.

Nálam az év egyik legjobb filmje, mivel pont annyira drámai, mint amennyire sci-fi, és mint zseniális... már amennyire lehet, ha nem túl ellentmondásos. :)

Artemisia   2021. 11. 13.

Búcsúajándék

Tom Hanks posztapokaliptikus drámája ha nem is nyit új fejezeteket a zsáneren belül, de olyan érzékenységgel mesél az emberség mibenlétéről, a szeretet erejéről és az elmúlás komorságáról, ami egy egyedülálló darabbá teszi. Nyomokban tetten érhető ug... teljes kritika»

Lubi   2021. 11. 05.

Posztapokaliptikus számkivetett

Tom Hanks korábbi filmjeiben maradt már magára a II. világháborúban, az űrben és lakatlan szigeten is. A legendás sztár ezúttal a jövőbeli Amerika posztapokaliptikus világából próbál kiutat keresni kutyája és robot barátja segítségével. Az Apple TV-r... teljes kritika»

dandelion1983   2021. 11. 18.

Zseniális alkotás, teljesen a hatása alá kerültem, és biztos, hogy még napokig töprengeni fogok rajta. Már az első kockák után a Számkivetett c. film jutott az eszembe, ami szintén nagy kedvenc. Klassz film, megrendítő, elgondolkodtató, érdemes megnézni.

Caravaggio1978   2021. 11. 16.

Nézzünk magunkba

Épp az imént lett vége, és egy kicsit elgondolkodtam, úgy mindenen... A film megnézése után szerintem pár ember egy kicsit el-el fog gondolkodni dolgokon, élet, elmúlás, természet, érzelmek, mivé válik az ember stb., stb. Egy igazi aranyos kis mozi, nem is hiányzik senki más, nagyon jó, hogy ilyen csekély a szereplők száma. Csodálatosan mutatja be, milyenek vagyunk, emberek, vagy mivé válhatunk... Színészi játék csodálatos, még a roboté is, aki annyira a szívünkbe lopja magát, hogy azt le sem lehet írni. Nem is tudok most még olyan sokat mondani, szerintem még annyira a hatása alatt vagyok. :) Nos, csodálatos, szívmelengető történet, és nem csodálkoznék rajta, hogy a szemünk kicsit benedvesedik a végére. Egy mondat, ami belém égett: "Nem a nap ölte meg világunkat, hanem mi magunk."

elekm90   2021. 11. 22.

Egy sci-fi road movie és egyben egy robot "felnövéstörténete", nem gondoltam, hogy Tom Hanks elvállal egy ilyen projektet. Kedves film, én elvoltam vele, pedig látom, hogy a története annyira nem eredeti, inkább csak új köntösbe bújtatták.

Lóri Ádámcsik   2021. 11. 10.

Disztópikus számkivetett

Szerethető karakterek, hitelesen megalkotott disztópikus látványvilág, de gyenge és kiszámítható történet. Egy esti streamingmozinak jó.

A 2 Emmy-díjas Miguel Sapochnik korábban olyan népszerű tévésorozatok epizódjait rendezte, mint a Doktor House, a Trónok harca, A törvény nevében (True Detective) vagy a Marvel Vasököl. A direktor tíz év után rendezett újra egészestés mozifilmet.

A film döntő részét Új-Mexikóban forgatták. A forgatási helyszínek: Albuquerque, Santa Fe, Shiprock, Los Lunas, Socorro. A munkálatok 2019. májusában értek véget.

A film produceri teendőit a Vissza a jövőbe rendezője, az Oscar-díjas Robert Zemeckis látta el.

2017. október 26-án jelentették be, hogy a film főszerepét a 2 Oscar-díjas Tom Hanks alakítja majd.

A film premierjét eredetileg 2020. októberére tűzték ki, azonban a koronavírus-járvány miatt a bemutatót 2021. tavaszára halasztották.

Tom Hanks új filmje road movie, felnövéstörténet, haldoklásdráma, disztópia: mindenből egy kevés, és mindegyiknek kevés. Az Apple TV+ produkciója az eddig főleg sorozatokban bizonyító Miguel Sapochnik rendező munkája, akinek többek között pár emlékezetes Trónok harca epizódot és a Valós halál című cyberpunk sci-fi sorozatot is köszönhetjük. több»