Black Adam

Black Adam

A film 352 058 441 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 189 006 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez Jaume Collet-Serra és Dwayne Johnson második közös filmje. A Disney égisze alatt készülő Dzsungeltúra című film premierje szintén 2021-ben lesz esedékes.Szerző: hp

Az eredeti tervek szerint Black Adam a Shazam!-ban szerepelt volt, de a Warner végül úgy döntött, szólófilmet ad a karakternek. Szerző: hp

A Black Adam a DC kiterjesztett moziverzumának 11. filmje.Szerző: hp

A DC Comics azonos című képregényének adaptációja.Szerző: hp

A Black Adam a 2019-es Shazam! spin-offja.Szerző: hp

2019. június 7-én jelentették be, hogy Jaume Collet-Serra rendezi a Black Adam-szólófilmet.Szerző: hp

A film első poszterét maga Dwayne Johnson osztotta meg a közösségi oldalain 2019. november 14-én. Ekkor derült ki a hivatalos premierdátum is.Szerző: hp

Dwayne Johnson a 2020-as DC Fandome keretén belül elmondta, hogy a filmet több mint tíz éves fejlesztés előzte meg.Szerző: hp

A film forgatásának kezdetét 2019 utolsó negyedévére tűzte ki a Warner, azonban Dwayne Johnson sűrű időbeosztása miatt a munkálatok csak egy évvel később kezdődhettek meg.Szerző: hp

2014 szeptemberében jelentették be hivatalosan, hogy Dwayne Johnson alakítja Black Adamat a DCEU szólófilmjében.Szerző: hp

Dwayne Johnson egy interjúban elmondta, hogy a film potenciális folytatásában Black Adam Henry Cavill Supermanjével is összemérné az erejét.Szerző: hp