Books of Blood

Utazás egy feltérképezetlen, tiltott területre három, térben és időben összekuszált mesén keresztül.

(qwer)

Rendező: Brannon Braga
Forgatókönyvíró: Clive Barker, Brannon Braga, Adam Simon
Premier: 2020.10.07. | Disney+ (2022.06.14.)

KULCSSZAVAK

2021.07.13 BoBamburg

Na ez nagyon kellemes meglepetés volt. Szeretem a minőségi horrort és az antológia filmeket is, ez pedig szépen ötvözi a kettőt. Remekül összerakott történetek, szép látványvilág és borzongató hangulat.

2020.12.03 Kóborló

a nap véleménye

A holtak könyve

2020 rendkívül szomorú évként fog bevonulni az emberiség történelemkönyveibe a rengeteg áldozatot követelő, világméretűvé fejlődött koronavírus-járvány miatt. A rengeteg megbetegedések mellett olyan mélypontra taszította a világ gazdaságát, hogy azt ... Teljes kritika

A film történetéül szolgáló Clive Barker novellát 2009-ben már egyszer megfilmesítették Clive Barker: A vér könyve címen.Szerző: Kóborló

Brannon Braganak ez volt az első egész estés rendezése, korábban csupán sorozatok egyes részeit rendezte.Szerző: Kóborló

A történet megtalálható Clive Barker 1984-ben írt, Vérkönyvek című novellagyűjteményében, a filmhez azonban két kiegészítő történetet is hozzáírtak.Szerző: Kóborló

Eredetileg egy sorozat formájában látott volna napvilágot ez a történet, majd később úgy döntöttek a készítői, hogy antológiaként mutatják majd be.Szerző: Kóborló

Értékelés: 6.8/10
(2020. 11. 20.)
Összességében nem csalódtam a Books of Blood-ban. A színészeket jól választották meg, a szálakat szépen egybefonták, a zene nagyon jó volt, a képi világ egyszerű, de ez nem baj (bár az effektek kicsit bénácskák voltak, de nem zavaróan). Több