Sráckor

Boyhood

2021.02.05 elekm90

Egy jó dráma, amit véleményem szerint egy kicsit piedesztálra emelt az egyedi elkészítése. Richard Linklater egyébként is szeret kísérletezni (pl. Visszajátszás, Az élet nyomában vagy a Mielőtt-trilógia), de szerintem el kell tudni vonatkoztatni ettő... Több

2015.01.21 dulkap

Az egész olyan, mint egy megfilmesített napló, mindenféle tartalom nélkül. A megvalósítás jó ötlet és Arquette játéka is nagyon tetszett, ám maga a film számomra semmit nem mondott. Még 2 órája se ment, amikor már borzasztóan untam. Talán ha egy óráv... Több

2017.04.11 indingo

A hosszával nem tudtam megbarátkozni. Érdekes lehetett a forgatás, hogy néhány hónapokra összeállt a csapat, aztán hol is hagytuk abba fiúk - kérdezhették. Egyszer elég volt megnézni.

2017.09.20 GedyPapa

Nagyon sok jó kritikát olvastam a filmről, ezzel szemben nekem egy hatalmas csalódás volt. Nem volt meg benne az a plusz, amire számítottam volna. Túl hosszú és túl körülményes ahhoz képest, hogy 12 éve alatt forgatták le...

2018.04.13 Berto49

Nem értem, hogy ez mitől annyira nagy film, minden átfutott kritika az egekbe dicséri. Iszonyatosan hosszú, igazi amerikai feeling, egyetlenegy rokonszenves szereplő nélkül. Nagyon untam, a végére már szinte kínlódtam. Azok a rettenetes zeneszámok még be is tetőzték a szenvedésemet.

2019.09.17 dailyfilmsan

Kedves film. A maga módján tanító jellege is van. A fejlődés adott és elkerülhetetlen és ezt a film jól megfogja, ellenben nem túl izgalmas a film. Csordogál a medrében nem tör ki a medréből nem apad ki sem. Szinten tartja magát. Szerintem tökre átlagos film egyszer meg lehet nézni.

2016.04.11 Szilonka

Először az jut eszembe a filmről, hogy marha hosszú volt. Néha bele-bele is bóbiskoltam és még mindig ugyan ott tartott a story. Igazából utána belegondoltam, hogy végül is sokunk élete is pont ilyen unalmas, mint ahogy a film volt.

2017.10.23 Bazzzsi

Azon a nagy ötleten kívül, hogy egy gyerek játssza végig a karaktert sok jó ötlet nem volt a filmben. Borzasztóan hosszú volt és a történet túl egyszerű, semmi felkavaró nem volt benne.

2015.05.18 hsanya182

165percben összefoglalva a gyerekkortól a felnövekedésig tartó szakasz, az élet velejárói, tanulságai, apa-anya-gyerek kapcsolatainak összessége. Egyedi megjkelenítése van, 12 év alatt forgatták le, szóval ahogy telik a film a szereplők is öregszenek... Több

2016.05.09 TomÁcs

Közepes film, nagyon hosszú és ehhez kevés tartalom kapcsolódott. Egyedi, hogy évekig forgatták és látjuk a szereplők fejlődését, de az igazi történet elmaradt.

2016.02.19 Lonka

Az elképzelés fenomenális, a megvalósítás már kevésbé. Szerintem úgy gondolták, hogy történet már nem is kell a filmnek, elég hogy az évek múlnak. Elég hosszú is volt, persze gondolom rengeteg anyagot vettek fel hozzá.

2019.03.29 Timcsi

Izgalmas film a maga műfajában. A felnőtté válás küszöbén álló fiú életét követi végig a gyerekkortól.

2019.04.19 petraszab

Ellar Coltrane kétségkívül élete szerepét kapta meg. A film története jó értelemben végtelenül egyszerű és hétköznapi, nincs túlerőltetve.

2020.11.03 Annuska

Nekem tetszett a film, főként az ötlete. Amikor megnéztem, utána éreztem igazán, hogy mennyire telik az idő.