Capote

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

A hírhedt számomra jobban bejött de ez is odavert

rbernadett   2015. 05. 05.

Azért nem nevezném ezt a filmet pörgősnek még csak izgalmasnak sem. Inkább érdekes. Sajnos kicsit nehéz elvonatkoztatni Capote magyar szinkronjától még akkor is ha Capote valóban így beszélt. A gyilkosságról nem sokat mond el a film, szinte semmit, i... több»

dailyfilmsan   2017. 11. 14.

Érdekes film volt. Seymour Hoffman megérdemelten zsebelte be a díjakat ezért az alakításért. kicsit vontatott lassan halad a film de ha türelmesen végigvárjuk egy teljes értékű vívódás tanúi lehetünk.

Berto49   2018. 03. 13.

Ez a film csak akkor válik teljes értékűvé, ha a főtémáját, a „Hidegvérrel” című korszakalkotó dokumentumregényt is olvasta a néző. A film és a könyv együttesen sokáig jelentős művészeti érték marad a közönség emlékezetében. A 46 éves korában elhalál... több»

lauralaura   2019. 01. 16.

Úristen mennyire jó film, nem is sokan ismerik sajnos, én is csak véletlen találtam rá a tvben. Philip Seymour Hoffman alakítása pedig páratlan volt, de maga a film is olyan jó hangulató és szép volt. Nagyon muszáj megnézni!!!

Manfred   2016. 11. 21.

Durva, kemény film, ugyanakkor nagyon érdekes a története. Pörgős,. agyalós, egyáltalán nincs benne unalmas rész, leköti a nézőt. Végig izgalmas, érdekes!

tofis   2015. 07. 14.

A film remek feldolgozását adja a Hideg vérrel című regénynek, ami egyébként szenzációs, sokkal több részlet van leírva a könyvben, mint ami a filmből kiderül. Ez semmit sem csökkent a film nagyszerűségén, még sem csinálhatnak öt órás filmet, vagy tr... több»

Philip Seymour Hoffman csaknem 20 kg-t fogyott a szerep miatt.

(ps)

A forgatás 36 napig tartott.

(ps)

A film premierje szeptember 30-án volt, Truman Capote születésnapján.

(ps)

Harper Lee szerepére Sandra Bullock neve is szóba került, ugyanis a színésznő már eljátszotta a karaktert A hírhedt (2006) című filmben.

(ps)

Annak a nőnek a neve, akit a filmeben Laura Kinney-nek hívnak, a valóságban Susan Kidwellnek.

(ps)

A filmben Danny Burke karakterét Truman Capote Hideg vérrel című regényében Bobby Ruppnak hívják.

(ps)

A filmben látható börtönőrök közül néhányan a valóságban is börtönőrök.

(ps)

Michael J. Burg Capote unokatestvérét játsza a filmben. A színész magát Capote-t is alakította már Az angyali Audrey Hepburn (2000) és a Beugratás (2007) című filmekben.