Érdekességek: Carrie (2013)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

Ansel Elgort színpadi színész, ez volt az első filmje.

, az egyik forgatókönyvíró 2008-ban már dolgozott egy Stephen King regényen alapuló képregényen (Végítélet).

A film alternatív befejezésében nincsen benne a bírósàgi jelenet, valamint a sírkő. Sue éppen kórhàzban van és életet ad gyermekének. Küzdelmei közepette Carrie véres keze ragadja meg a karjàt. Sue felsikolt, s ekkor felébred sajàt hàlószobàjàban, ahol édesanyja elmondja neki, hogy csak rosszat àlmodott.

A film alternatív nyitójelenetében Carrie a szomszéd lànnyal beszélget, aki épp napozik. Carrie anyja, (aki mélyen vallàsos, úgy tartja, hogy a női mell làtvànya bűnös dolog) rajtakapja a fiatalokat, hogy tàrsalognak, s eltiltja Carrie-t a màsik lànytól. Ezt a szomszéd anya sem hagyja szó nélkül. A két nő vitàzni kezd, hamarosan kövek potyognak az égből. Carrie anyja ezt égi jelnek tekinti.

A film Blu-ray-es kiadàsa tartalmaz egy alternatív nyitó és zàrójelenetet is, tovàbbà 9 részt, melyet kivàgtak a végső filmből.

2014. januàr 14-én került piacra DVD-n és Blu-ray-en.

Hatalmas pénzügyi siker volt, a jegypénztàrak adatai szerint 85 millió dollàrt hozott.

Ez a történet 3. filmadaptàciója, az 1976-os horror, valamint a 2002-es televíziós vàltozat utàn.

Az amerikai premier 2013. október 18-àn volt.

Magyarorszàgon 2013. október 24-én volt először làtható moziban.

Az alaptörténet Stephen King regényén alapszik.

A film az 1976-os, Brian De Palma àltal rendezett horror remake-je.

Ez az első Carrie feldolgozás, amelyben tényleg tini lány játszotta a főszerepet, Chloë Grace Moretz ugyanis mindössze 15 éves volt a forgatás idején. A korábbi adaptációkban, a Carrie (1976) és a Carrie (2002) című filmekben a főszerepben húsz év feletti színésznő játszotta a főszerepet.

(ps)

Az utolsó jelenetben a sziklaeső megjelenítéséhez igazi köveket használtak. Hogy a színészek ne sérüljenek meg, csak kaszkadőrök tartózkodtak a színén.

(ps)

Chloë Grace Moretz csak a forgatás befejezése után tudta meg, hogy nem művért, hanem sertésvért használtak. A színésznőt kissé megviselte a dolog, de meg tudott bocsájtani a rendezőnek.

(ps)

Karakterének őszülő haja Julianne Moore saját ötlete volt.

(ps)

A tükör összetörését először drótokkal próbálták megoldani, de mivel az nem vezetett célra, maradt a CGI technológia.

(ps)

Bár a filmet a regény független adaptációjának állították be, a forgatókönyv több ponton is követi a korábbi filmes adaptációt, az 1976-os Carrie-t (1976).

(ps)

A főszerepre Stephen King Lindsay Lohant javasolta.

(ps)

Alex Russell szerepelt Az erő krónikája (2011) című filmben is, amelyben szintén telekinetikus erők birtokába jut néhány gimis fiatal.