Macskaszem

Macskaszem

Cat's Eye

A film három különálló történetet mesél el, melyeknek azonban van egy közös pontjuk: egy rejtélyes macska. Az első történet főhőse egy profi teniszező, akik egy halálos játékra kényszerítenek, a második egy klinikán játszódik, mint az utolsó egy kislány… Több

Rendező: Lewis Teague
Forgatókönyvíró: Stephen King
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Hollandia
Premier: 1985

2023.07.14 polgy

Macskalandok 1985

Három rövid történet (kb. harminc perc egy film), amiből az első kettő inkább egy csattanós, jópofa sztori, a harmadik pedig egy mese. Nekem igazán az első kettő tetszik, szerintem még így majd negyven évvel a megjelenésüket követően is megállják a helyüket.

2015.12.09 JollyDzsé

Nagyon jó kis korabeli horor a fiatal Drew Barrymoorral. Kiváló kikapcsolódást nyújt.

Aranyos történetek, és kifejezetten tanulságosak is, külön pikantéria, hogy a cirmos összeköti a részeket. Stephen King itt is megvillantja a zsenialitását. Nekünk csak hátra kell dőlni a fotelünkben, és élvezni ezeket a gyöngyszemeket.

2023.07.11 Kóborló

Filmek a Vico által kiadót videókazetták soraiból: Macskaszem

Annak idején, amikor tombolt idehaza a videókazettaláz, létezett egy kiadó, mely a Vico néven vált ismerté, bár soka,n főleg az én korosztályomból, csak úgy emlegették ezeket, hogy a sárga kazettás filmek (ami azért nem volt teljesen igaz, bár tény, ... Teljes kritika

A film forgatását 1984. június 4-én kezdték meg és 1984. augusztus 6-án fejezték be.Szerző: Kóborló

Az első két rövid történet Stephen King idehaza Éjszakai műszak címen megjelent novelláskötetében olvasható el. Szerző: Kóborló

A film rendezőjének, Lewis Teaguenek ez már a második közös munkája volt Stephen Kinggel. Az első az 1983-as Cujo volt.Szerző: Kóborló

A filmben látható három történet közül csupán a harmadikat nem egy Stephen King-novellából készítették. Szerző: Kóborló

(2020. 08. 25.)
Kinek ajánljuk: Felhőtlen szórakozást ígérő horrorkomédia, amit elsősorban King-fanok ne hagyjanak ki, de bárki másnak is kellemes borzongást nyújthat, ha valami súlytalanra vágyik. Több