Egy burka, egy nadrág

Egy burka, egy nadrág

Cherchez la femme

Amikor a férfi igazán szerelmes, ha kell a burkát is magára ölti, hogy láthassa elzárt kedvesét.

A Párizsban árván a testvéreit felnevelő báty (William Lebghil), egy jemeni idénymunka után muszlim fundamentalistaként tér vissza. Szent küldetése, hogy Allah segítségével utat mutasson… Több

Rendező: Sou Abadi
Forgatókönyvíró: Sou Abadi
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2018.07.05.

2019.02.17 P

Kár pazarolni a betűket erre a filmre. Ha nem a liberális maszlagot akarnák még ezen keresztül is lenyomni az ember torkán, akkor azt mondanám, hogy elmegy.

2018.07.14 Caravaggio1978

Az a baj ezzel ha valaki végignézi nem fogja megmondani hogy voltaképpen miről is szól a film, abszolút nincs értelme a történetnek. Ezt maximum a pszichológia miatt hozták Magyarországra...

2019.01.31 Berto49

Multikulturális maszlag

A politikai korrektség álarca mögé bújt gagyi tákolmány. Inkább arról kellene filmet készíteni, hogy az iskolákban leveszik a feszületeket, vagy évszázados keresztény templomokat alakítanak át mecsetekké. Hová lett az európai szellemiség? Erről szó sem esik, helyette bárgyú, vígjátéknak még jóindulattal sem nevezhető fércművek készítésére adnak pénzt. Lehetőséget adnak ilyen Sou Abadi féléknek az ideológiájuk terjesztésére. A franciák és a németek körében nagyon elterjedt az ilyen, a multikultúrák békés együttéléséről szóló filmek készítése, közben pedig ártatlan emberek százai halnak meg a terrortámadások miatt. Mindez a sokat emlegetett PC jegyében történik. Mi pedig átvesszük ezeket a filmeket, sőt még a szinkronra sem sajnáljuk a pénzt. Valami nagyon nincs rendben! Megnéztem, utólag rettenetesen sajnálom a ráfordított időt, ezért nem nézhetetlen az értékelésem, de az igazi értéke a nullával egyenlő.

2017.11.14 FunBoi

Noha a film egy eléggé komoly társadalmi jelenségre próbálja meg felhívni a figyelmet, mégis könnyed és humoros tud maradni. Ezzel persze nem válik komolytalanná, hanem fogyaszthatóbbá. Abszolút remek stílusban van tálalva az egész, és bár az alakítá... Több

2018.05.28 Mantracz

Bár nem a legjobb film, amit életemben láttam, de gyerekek, ez akkor is csúcsszuper volt. Mármint annyira jól eltaláltak a karakterek és a poénok, hogy szinte teljesen ki tudtam kapcsolódni. Szerintem mindenképp látni kell ezt a filmet. Vágjatok bele! :)

A film 6 173 101 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 5 028 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Felix Moati a hitelesség érdekében ragaszkodott ahhoz, hogy magassarkú cipőt viseljen. Sou Abadi rendező felajánlotta neki, hogy tornacipőt is húzhat, azonban a színész tartotta magát az eredeti elképzeléséhez. Szerző: hp

Sou Abadi elmondta, hogy a forgatást igen megnehezítette, hogy az első naptól kezdve az utolsóig esett az eső. Szerző: hp

Mitra karakterét Sou Abadi rendező az édesanyjáról mintázta. Szerző: hp

Sou Abadi rendező egy interjúban elmondta, hogy a Van, aki forrón szereti című klasszikus volt a fő inspirációforrása. Szerző: hp

(2018. 07. 04.)
Euripidész óta tudjuk: a legkeményebb drámai műfaj az maga a komédia. Persze most nem mondom azt, hogy Sou Abadi író-rendező művének egyértelmű helye van az örök klasszikusok között, de bőven benne van a polgárpukkasztás lehetősége. Több

(2018. 07. 12.)
Az Egy burka, egy nadrág című alkotást bárkinek tudom ajánlani, de nem hiszem, hogy mondanivalóját (ha valaki biztosra tudja, hogy mi volt az, kérem írja meg nekünk) át tudná adni a nézőknek. De igazából mondanivaló nélkül is megállja a helyét, ha épp egy könnyed vígjátékra, na meg egy kis romantikára vágysz. Több