Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Cobra Kai - A karate kölyök öröksége (2018-2021)

Cobra Kai

Anti007   2020. 11. 13.

Egy klassz örökség, ahol...

A 80-as években igazán sok film vált kultikussá. Milyen jó is volt az a korszak... (E.T., Rocky, Terminátor, Kincsvadászok stb. Hosszasan lehetne sorolni.) Gyerekkoromban láttam az 1984-ben készült Karate kölyköt is. Persze a film után be... teljes kritika»

spikeZ   2019. 05. 05.

Nagyon meglepett ez a sorozat. Amikor először hallottam róla, nem is értettem, hogy minek vágnak bele A karate kölyök folytatásába, de igen kellemes csalódást okozott. Jól megírt, humoros és szórakoztató széria lett, és az első két évad után már alig... több»

Bendegúz   2018. 11. 16.

Talán nehezen fogod elhinni, de ez a sorozat sokkal jobb, mint az várnád tőle. Kész, pont, nincs mit hozzáfűzni, kezdd el nézni, és te is látni fogod. :)

rainman   2018. 06. 28.

Kihagyhatatlan!

Kinek is szól igazán ez a sorozat? A háttérben egy tini dramedy, de valójában egy tömény nosztalgiahullám a 30-40 éves korosztálynak, azaz, például nekem. Egy tökéletesen megágyazott nosztalgiahullám remek zenékkel, remek alakításokkal és szinte töké... teljes kritika»

A sorozat egyik executive producere Will Smith, ahogy a 2010-es reboot esetében is, melyben fia, Jaden volt a főszereplő.

(Nk)

Courtney Henggeler (Amanda Larusso) csak 14 évvel idősebb, mint a lányát alakító Mary Mouser (Samantha).

(Nk)

Thomas Ian Griffith elutasította az ajánlatot, hogy visszatérjen Terry Silverként, ugyanis visszavonult a színészettől.

(Nk)

Diora Baird játsza William Zabka feleségét a Vissza a jelenbe (2010) című vígjátékban. A sorozatban Zabka exfeleségét és gyermekének anyját alakítja.

(Nk)

Szinte az összes Cobra Kai tanuló egy stábtag után kapta a nevét.

(Nk)

Amikor a jóga csoport belép a dódzsóba, az első jóga póz, amit felvesznek, a kobra póz.

(Nk)

Ralp Macchio 22 éves volt, mikor a Karate kölyökben egy 17 éves középiskolás tanulót alakított. Mary Mouser, aki a lányát játssza a sorozatban, szintén 22 évesen alakít egy 17 évest az első évadban.

(Nk)

Daniel autója a második évadban valóban az, ami az első filmben is benne volt.

(Nk)

Az első Karate kölyök (1984) forgatása során a rendező több órányi felvételt készített különböző beállításokkal a bajnokságról, melyekből sok nem került a filmbe. A sorozat stábja megkereste ezeket a korábban nem látott felvételeket, és felhasználták a visszaemlékezéses jelenetekhez. Ralph Macchio egy interjúban elárulta, hogy létezik három nem látott változat a híres daru rúgásos jelenetből.

(Nk)

Ralph Macchio 57 éves volt, amikor kijött a sorozat első évada. A színész öt évvel volt idősebb, mint Pat Morita A karate kölyök bemutatásának idején.