Hölgy

Hölgy

Damsel

Samuel Alabaster keresztülszeli a vadnyugat határvidékeit, hogy nyomára bukkanjon elrabolt szerelmének, akit a vidék talán legádázabb gazembere hurcolt el magával.

A férfi azonban nem marad egyedül, hiszen hű paripája végig társa marad, az út során pedig mellészegődik egy alkoholista pap… Több

Premier (HU): 2022.05.26. | Netflix (2024.03.09.)
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

David Zellner
Robert Forster

2020.09.23 kuba.pal

Szokatlan egy westernfilm, ezért bele kell rázódni, hogy átdolgonjuk, mit is nézünk pontosan - de megéri.

2015.11.02 Roman

Vannak benne remek színészek, lenne hozzá egy egész kerek történet, aztán valahogy mégsincs benne elég puskapor. A szokatlanul szórakoztató jelenetek ellenére, amik sajnos nem túl sűrűn fordulnak elő, valahogy az egész film egy nagy, kihagyott ziccer.

2020.05.20 Nomacool

Semmilyen westernes nincs benne a helyszínen és a ruhákon kívül, így arra nem szabad várni, hogy egy igazi westernfilmet kapunk - de hogy pontosan milyen film is ez, arra meg nehéz megtalálni a pontos szavakat. Klasszikusan zavarba ejtő film, amit lehet nagyon jónak és nagyon rossznak us tartani.

A film összbevétele 323 235 dollár volt (imdb.com).

Robert Pattinson először visszautasította a szerepet, bár nagyon tetszett neki a forgatókönyv. Azt hitte, hogy egy ilyen nehezen kategorizálható filmet nem fognak majd finanszírozni. Pár héttel később viszont látta a Kumiko, a kincsvadász című filmet, és annyira tetszett neki, hogy felhívta az ügyökét, kik rendezték - és ekkor derült ki számára, hogy az alkotók ugyanazok, akiknek a forgatókönyvét nemrég olvasta. Szerző: Varga_Júlia

Mi Wasikowska és Robert Pattinson már játszott volna együtt egy westernben, a 2016-os Megtorlásban, ám mind a ketten kihullottak az utolsó rostánSzerző: Varga_Júlia

Joe BIllingiere és Brad Prather emléknének ajánlották a filmet. Szerző: Varga_Júlia

A farm
2016