DAU. Natasa

DAU. Natasa

DAU. Natasha

Natasa egy szovjet kutatóintézet kantinjának a vezetője, aki esténként alaposan lerészegedik, és állandóan nyomás alatt tartja a beosztottjait. Az egyik éjjelen egyéjszakás kalandba keveredik az intézetbe érkező francia kutatóval, de arra, ami a következő nap vár rá, nem készülhetett fel:… Több

Ország: Németország, Egyesült Királyság, Oroszország, Ukrajna
Premier (HU): 2021.07.29. | Cinego (2021.09.30.) | Telekom TVGO (2021.12.01.)
Forgalmazó: MoziNet

2020.11.03 cody0507

Hűha, hát ez igen intenzív élmény volt. Utánanéztem a film hátterének, és már önmagában az megdöbbentő, de amit a rendező kihozott belőle, az még komolyabb. Eléggé a hatása alá kerültem, nem is nagyon találom a szavakat, az mindenesetre biztos, hogy ... Több

2020.11.02 Gríz

Maga a film nem lenne rossz, de engem nagyon zavart a 'színészi' játék amatőrizmusa. Persze, tudom, nem profi színészekről van szó, de ettől még nekem rontott az élvezhetőségén.

A film összbevétele 2 386 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 712 870 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 231 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film a Berlini Filmfesztiválon elnyerte az Ezüst Medve-díjat.Szerző: hp

A film forgatása 15 évet vett igénybe. A rendező közel 70 órányi nyersanyagot forgatott le több száz szereplővel. Szerző: hp

(2021. 03. 04.)
Emlékezetpolitikai piramis
A DAU-projekt jelenleg 14 film, ezek egyike a DAU. Natasa. Biztos hallunk még a többi filmről is, egy ilyen pofátlanul maximalista cucc számtalan filozófiai, etikai, filmelméleti és storytelling-gyakorlati kérdést vet fel. Több

(2021. 07. 29.)
Ha csak a Natasát nézzük, nehéz eldönteni, hogy a multidiszciplináris művészeti projekt etikai szempontból támadhatatlan-e. Tegyük fel az alapvető kérdést: a filmkészítés új szintje ez, vagy csak öncélú kísérlet? Több