Death Note

Death Note

2021.04.09 Miska bácsi

A rajongók (is) kerüljék

Nyomába sem ér az eredeti manga/anime verzióknak. Hosszát tekintve természetesen nem is lehet összehasonlítani a két műfajt, de ahhoz képest elég sok közös vonást átemeltek. Ha csak annyi alapkoncepciót tartottak volna meg, hogy létezik a halállista, és mi van, ha egy diák megtalálja, még érdekes dolgok is születhettek volna belőle. Viszont amit megtartottak, azt úgy változtatták meg, hogy hatalmas hátrányára vált a filmnek. Aki ismeri az eredeti műveket, nem tud eltekinteni a felesleges és gagyi változtatásoktól, akkor már teljesen elhagyhatták volna őket (Ryuk, a különc mesterdetektív L, aki egyáltalán nem mesteri, Watari). Egyetlen értékelhető plusz ötlet az volt, hogy a lista létezéséről ketten is tudtak. Emellett minden írói döntés borzasztó volt, és olyan logikátlan a történet és a lista használata, hogy súlyát veszti az egész cselekmény. Érdekes, hogy páran nem ismerik az eredetit, és úgy jóra értékelik ezt a filmet. Én elvonatkoztatni nyilván nem tudok, de a karakterek sekélyessége és a zagyvaság attól még süt az egész filmről. Hogy lehet egy papírdarabot befolyásolni, könyörgöm? Agyrém.

2018.08.21 erahurka

Nem ismerem az mangát vagy a rajzfilmet (rajzfilmeket?), de ez nekem tökre tetszett. Persze nem volt hibátlan, de így is bejött a látványvilág és a történet. Nem kiváló alkotás de jónak szerintem jó.

2019.01.10 Caravaggio1978

Ez nem sorozat.....

Páran írtak itt véleményt,de szerintem nem is látták ezt a mozit mert valami sorozatról véleményeztek....nos ez nem az egy egy darab egész film,nem sorozat! Nagyon jól viszi az igazi történetet,fordulatos izgalmas ,és főképpen a színészek nagyon jól alakítanak benne!!nem bántam meg hogy szántam rá egy estét,igazi jó popcornfilm amink a végén úgy kelsz fel a fotelből hogy megérte az idő amit neki adtál. Mivel érdekel a téma egy kis érdekesség a történettel kapcsolatban: Az író kilétét teljes homály fedi, és senki nem tudja pontosan, ki rejtőzik az álnév mögött. Az őt körülvevő titokzatosság miatt sokan úgy gondolják, hogy magáról mintázta L karakterét.

2020.02.01 Spidey

Nagyon izgalmas volt maga a felvetés hogy mit tenne az ember ha egy ilyen lehetőséget kaparintana meg és atársadalom miként reagálna ennek az erőnek az okozataira. Nagyok okos de szükségtelenül gyors volt a film lezárása. Ennél azért többet érdemelt volna ez a film.

2020.11.08 stevepisti

Nem titok, hogy a méltán népszerű manga, később anime formájában is megjelent Halállista filmes adaptációja ez a film. Ezért, aki látta az anime sorozatot (köztük én is), joggal fanyaloghat a film gyenge prezentálása miatt. Hiszen 100 percben lehetet... Több

2019.02.06 Vágottszemű

Ez egy rossz film. Jobb mint a többi japán film, de attól még egyáltalán nem jó. Az anime ennél sokkal jobb. Egy filmbe nem lehet belesűríteni annyi dolgot ami ott történt.

2017.09.08 bocerkaa

Hát, én imádtam az animét, így ettől a sorozattól én nagyon sokat vártam, de sajnos még csak meg sem közelíti az anime változat színvonalát. Hamar érdektelenségbe fullad, mivel nem igazán tud újat hozni a témában. Nem is igazán kár érte, mivel a megvalósítása egészen korrekt. Csak éppen nem az igazi.

2019.02.22 Mithrel

Valami rettenet lett ez a film. Nem csak mint feldolgozás sikerült rosszul, de magában is elég béna alkotás. Fura szereplők, értelmetlen motivációk és indokolatlan cselekmény teszi élvezhetetlenné, arról meg ne is beszéljünk, hogy az animéhez és mang... Több

2017.09.06 fester

Jó, hát végül is nem annyira rossz sorozat is, de annak, aki látta az animációt ez édeskevés. Nem csupán a hangulata eléggé langyos, de valahogy nem igazán tud beindulni a sztori. Mintha alapból a rajongóknak készült volna, de szerintem ezzel ők sem tudnak mit kezdeni.