A hőlégballon

Csillagosötös

2021.02.28 jakedave

a nap véleménye

Megnézendő

A berlini fal szörnyű viszontagságairól és a Kelet-Berlinben zajló nyomasztó és diktatórikus rendszerről már rengeteg kiváló alkotás született, elég csak például A mások élete című filmre gondolni, amely talán minden idők legjobb német filmje. A hőlé... Teljes kritika

2021.10.15 qwer

A kissé összecsapott befejezés miatt adok csupán 4 csillagot a filmre, amit egyébként majdnem kiválóra értékelek. A szabadságvágy erejét mutatja be, a dráma intenzitását az fokozza leginkább, hogy a forgatókönyv igaz történet alapján készült. A csele... Több

2020.09.01 Klauka89

Nagyon érdekes film!

Tényleg nehéz mai viszonylatban elképzelni, hogy mennyire szigorúak voltak a vasfüggöny szabályai, és hogy mekkora bűncselekmény volt átrepülni a határt. A gyerekeket is kockáztatták. Tetszett a film akkori életérzése, nagyon átjött. Hihetetlenül érdekesnek és jónak mondanám.

2019.12.27 indingo

Érdekes, igaz történetet mutatott be a film egy olyan korból, ahol nem volt természetes a szabadság. Ma mér ezt nehéz elképzelni. A végén örültem volna több archív felvételnek.

2019.10.25 Berto49

Út a szabadsághoz

Nem szokványos, túlzással fogalmazva eszement vállalkozásba fogott két keletnémet család, hiszen a gyermekeik életét is kockáztatták azzal, hogy hőlégballonnal repülték át a határt. Én nem éreztem annyira izgalmasnak a filmet, mert jobban ki kellett volna domborítani az NDK korabeli viszonyait, ahogy ezt egy korábbi film, a „Mások élete” megtette. Nyugodt, polgári körülmények között éltek, igaz, hogy Stasi figyelő szeme minden lépésüket követte. A mindenhol látható Honecker „elvtárs” arcképe nem érzékeltette a szocializmust építő Németország elnyomásra és terrorra épült rendszerét. Erősebben kellett volna érzékeltetni a korabeli viszonyokat, mert így szinte érthetetlen volt, hogy miért akarták mindenáron elhagyni a szülőföldjüket. A szereplőválogatással az volt a problémám, hogy az egyik házaspár túl fiatal volt ahhoz, hogy ilyen „idős” gyermekeik legyenek. A fiatalok szerelmi szála pedig az elcsépelt klisék számát szaporította. Számomra a rengeteg dicsérő kritika és vélemény ellenére nem volt egy igazán emlékezetes film.

2019.12.28 TomÁcs

David Krosst jó volt ismét nagyjátékfilmben látni. Elég megrázó film, fel sem tudjuk fogni, mik történtek abban a korban. Végig jól hozz a film a feszültséget.

2020.02.04 Szilonka

Tetszett a hangulata a filmnek, és a kor, amit bemutatott, nagyon valóságos volt. A történet is mindvégig érdekes.

2020.02.21 MKristijan

Meglepő volt számomra, hogy a film német. Persze ki tudta volna hitelesebben ezt elkészíteni, mint egy onnan származó személy. Korábbi tapasztalataim és fenntartásaim megvoltak a német filmekkel kapcsolatban, határozottan megválogattam őket mindig. E... Több

2020.02.22 elekm90

Ez egy olyan film, ami semmi forradalmit nem képvisel, viszont egy olyan dráma/thriller, ami mindvégig nagyon izgalmas, az utolsó percig izgulhat a néző, hogy mi lesz a család sorsa. 8/10.

2020.08.28 Di Canio

Az NDK szürreális világa sosem unalmas, bár ez onnantól keletre mindenhol így lehetett akkoriban. Érdekes ötlet a léghajó, ehhez hihetetlen sok szerencsére van szükség, jók a díszletek, úgy látszik, akkoriban arrafelé is már lehetett Kiss pólót kapni. Külön plusz a végén az archív képekért.

2020.02.28 Lonka

Érdekes film volt egy érdekes, bár nem túl szép korszakról. A színészi játék kifogásolhatatlan.

2020.09.27 Timike

Megfagyott a levegő, amikor néztem a filmet. Hihetetlennek tűnik az a világ, amit bemutat pedig nem is volt olyan régen. Érdekes film volt.

2020.01.05 petraszab

Nagyon jól átadta a kor feszültségét a film, a néző szint a szereplőkkel együtt vette a lélegzetet.