Drakulics elvtárs

Drakulics elvtárs

A film 123 010 979 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 82 161 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film elnyerte a legjobb forgatókönyv díját a Sitges-ben rendezett horrorfilm fesztiválon. Szerző: hp

Lugosi Béla után most először fordult elő, hogy egy magyar színész, név szerint Nagy Zsolt alakítson egy vámpírt a mozivásznon. Szerző: hp

A film egyik főszereplőjének, Walters Lili neve sokaknak csenghet ismerősen. Bár a színésznőt az Egynyári kaland című televíziós sorozatban is láthattuk már, ő a Dorothy's Legs nevű zenekar énekesnője. Szerző: hp

Az Európai Filmdíjas Borbély Alexandra és Bodzsár Márk rendező már a főiskola óta szeretett volna együtt dolgozni. Erre a Drakulics elvtársban végre sor kerülhetett. Szerző: hp

Az Isteni műszak után ismét együtt dolgozott Bodzsár Márk rendező és Reich Dániel operatőr. Szerző: hp

A film egyik dramaturgja az a Tasnádi István volt, aki az elmúlt évek legszínvonalasabb sorozatain (Terápia és az Aranyélet) dolgozott az HBO-nak. Szerző: hp

A Drakulics elvtárs elkészülését 463 millió forinttal támogatta a Filmalap.Szerző: hp

A Drakulics elvtárs premierjét hatalmas buli előzte meg a Budapest Parkban szeptember 27-én, ahol a film sztárja, Nagy Ervin DJ-ként is megcsillogtatta a tehetségét. Szerző: hp

A filmben egy cameo erejéig a népszerű Karinthy-gyűrűs humorista, Bödőcs Tibor is feltűnik. Szerző: hp