Halhatatlan szeretők

Only Lovers Left Alive
John Hurt
Mia Wasikowska
Anton Yelchin

Adam, a hatvanas évek tehetséges zenésze Detroit sivár városában él, és egyre inkább elkeseredik amiatt, amerre a világ tart, és öngyilkosságot fontolgat. Tanger városában lakik rejtélyes barátnője, Eva, aki szereti a költészetet, és szívesen vacsorázik Christopher Marlowe-val. Mindketten… Több

Rendező: Jim Jarmusch
Író: Jim Jarmusch
Forgatókönyvíró: Marion Bessay
Ország: Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Görögország
Premier (HU): 2014.04.17.

2024.02.07 Ahoj poplacsek

8/10 – eredeti és szórakoztató

Előrebocsátom, nagyon nem közönségfilm, nem is értem, hogyan kapott ilyen magas értékelést az általam követett összes moziportálon. Sokáig kerülgettem, mert azt hittem, hogy ez is egy elfuserált vámpírmese lesz a sok közül, de nagyon kellemesen csalódtam. De lassú és cselekményszegény, aki igényli a tempót és a sűrű cselekményt, az kerülje el. A többiek kapnak egy sajátos derűvel és humorral szőtt történetet, melyben az alternatív filmszerepekben ragyogó Tilda Swinton hozza a formáját. Anton Yelchin is nagyon jó, annyira kár, hogy három évvel ez után a film után olyan csúnyán elintézte magát. Lehet megpróbálni mindenféle metaforákat meg jelentést keresni, de szerintem ez nem az a történet volt, de nincs hiányérzetem. Talán csak egy egész kevéske, de hát ezért lett 4, és nem 5 csillag.

2020.09.22 csd

A leghangulatossabb Jarmusch film

Kétségtelen, hogy Jarmusch a hangulatteremtés nagymestere, és nincs ez másként a Halhatatlan szeretőkkel sem. Nem is tudom, hányszor láttam már ezt a filmet, de egyszerűen megunhatatlan számomra. Annyit persze mindenképp muszáj leszögeznem, hogy fordulat vagy épp feszültség nem igazán van benne, ezt a filmet egyszerűen csak élvezni lehet. Fantasztikus darab!

2019.03.23 dailyfilmsan

Ennél azért egy kicsit jobbra számítottam. Még az első 50 percben reménykedtem, hogy nem csak siránkozás lesz a filmből, de nem jött változás. A 3 csillagot is a színészek miatt kapja a film, mert amúgy történet szempontjából nagyon lapos.

2015.11.01 hsanya182

Egy alternatív/rocker pár időtlen szerelméről szóló iszonyatosan lassú és vonatatott művészi vámpíros film. Így 30év felett kíváncsi voltam a filmre, milyen pluszt tud adni a szerelem témához... A filmből télleg megtudhatjuk, milyen lehet a "örök" ha... Több

2023.02.26 Bafam

Egyedi film különleges képi világgal...

Élvezettel néztem végig ezt a „vámpíros” film annak ellenére, hogy magáért a műfajért nem igazán vagyok oda. A film képi világa, hangulata, a történet és a zene mind-mind tetszett, kissé hipnotikus. Érdemes volt megnézni, jó volt rátalálni.

Azok a színészek, akik a filmben vámpírt alakítottak, mind parókát hordtak, amelyet emberi haj, jak-és kecskeszőr keverékéből raktak össze annak érdekében, hogy a viselőik minél "vadabbnak" látszódjanak. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film világpremierje a 2013-as Cannes-i Filmfesztiválon volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmbe készítettek néhány akciójelenetet is, de addig unszolták a rendezőt, hogy tegyen bele még többet, hogy inkább a meglevőket is kivágta a filmből.Szerző: mamiéstöti2