Halhatatlan szeretők

Only Lovers Left Alive

2024.04.21 Interfectorem Sabnock

Röhejesen rossz, és értelmetlen.

Mitől is lenne jó, hiszen egy Jim Jarmusch-film, ami megint úgy készült, hogy derék rendezőnk élvezze, a nézőkkel meg ki a pi...a törődik ugyebár. De mit is rakott le elénk nagyon különleges látásmóddal megáldott rendezőnk? Lássuk! Adam (Tom Hiddlest... Teljes kritika

2020.09.22 csd

A leghangulatossabb Jarmusch film

Kétségtelen, hogy Jarmusch a hangulatteremtés nagymestere, és nincs ez másként a Halhatatlan szeretőkkel sem. Nem is tudom, hányszor láttam már ezt a filmet, de egyszerűen megunhatatlan számomra. Annyit persze mindenképp muszáj leszögeznem, hogy fordulat vagy épp feszültség nem igazán van benne, ezt a filmet egyszerűen csak élvezni lehet. Fantasztikus darab!

2015.11.01 hsanya182

Egy alternatív/rocker pár időtlen szerelméről szóló iszonyatosan lassú és vonatatott művészi vámpíros film. Így 30év felett kíváncsi voltam a filmre, milyen pluszt tud adni a szerelem témához... A filmből télleg megtudhatjuk, milyen lehet a "örök" ha... Több

2019.03.23 dailyfilmsan

Ennél azért egy kicsit jobbra számítottam. Még az első 50 percben reménykedtem, hogy nem csak siránkozás lesz a filmből, de nem jött változás. A 3 csillagot is a színészek miatt kapja a film, mert amúgy történet szempontjából nagyon lapos.

2024.02.07 Ahoj poplacsek

8/10 – eredeti és szórakoztató

Előrebocsátom, nagyon nem közönségfilm, nem is értem, hogyan kapott ilyen magas értékelést az általam követett összes moziportálon. Sokáig kerülgettem, mert azt hittem, hogy ez is egy elfuserált vámpírmese lesz a sok közül, de nagyon kellemesen csalódtam. De lassú és cselekményszegény, aki igényli a tempót és a sűrű cselekményt, az kerülje el. A többiek kapnak egy sajátos derűvel és humorral szőtt történetet, melyben az alternatív filmszerepekben ragyogó Tilda Swinton hozza a formáját. Anton Yelchin is nagyon jó, annyira kár, hogy három évvel ez után a film után olyan csúnyán elintézte magát. Lehet megpróbálni mindenféle metaforákat meg jelentést keresni, de szerintem ez nem az a történet volt, de nincs hiányérzetem. Talán csak egy egész kevéske, de hát ezért lett 4, és nem 5 csillag.

2023.02.26 Bafam

Egyedi film különleges képi világgal...

Élvezettel néztem végig ezt a „vámpíros” film annak ellenére, hogy magáért a műfajért nem igazán vagyok oda. A film képi világa, hangulata, a történet és a zene mind-mind tetszett, kissé hipnotikus. Érdemes volt megnézni, jó volt rátalálni.

2019.02.16 BoBamburg

Still a Better Love Story than Twilight

A hangulata és az atmoszféra nagyszerű, a zenék úgyszintén, a karakterek nagyon el vannak találva és a színészek is nagyon jól hozzák a szerepet. A történet viszont kissé felejhető, lassú és nem tartogat semmi újdonságot vagy érdekességet. Klasszik Jim Jarmusch féle művészfilm, főszerepben a vámpírokkal.

2022.08.22 Reitman

Én nagy Jarmusch rajongó vagyok, de ez nem annyira jött be nekem. Semmi rossz nincs benne, egyszerűen nem tetszik annyira.

2016.07.12 hejnekem

Egy nagyon érdekes hangulatú film, ami sokszor ijesztő, de semmiképpen se félelmetes. Ha különleges filmre vágysz, mindenképp érdemes megnézni. A rendező hozza a stílusát, ami mindenképpen egyedivé teszi filmjeit, ahogy ezt is azzá tette.

2016.04.30 Leoni

Nagyon erős hangulata van a filmnek, nem történésekkel van tele, hanem a vámpírok lassan telő idejével, erőteljes zenékkel, és érdekes beszélgetésekkel. A főszereplők különleges párost alkotnak, kicsit hipnotikus volt ez a film nekem.

2015.05.06 bambula

Nem igazán tudok mit kezdeni ezzel a filmmel, nem igazán hiányozna ha nem láttam volna. De rossz nem volt, lassú és szép. Tilda Swinton meglepően nőies, szinte mindig férfias karaktere van de most nem.

2015.08.31 nagynesze

Történelem óra vámpírokkal? Naná! Mégsem fújt ki a vámpír téma a filmvásznon. Jim Jarmusch olyan érett gondolkodású filmet tett le az asztalra, amely a műfajon belül hiánypótló volt. Gótikus hangulatot idéző színek és képek; gyötrelmesen gyönyörű han... Több