A jó főnök

A jó főnök

El buen patrón

A Blancos Básculas gyárban és annak környékén mindennek mindig rendben kell lennie, hiszen itt mindenféle méretű és formájú mérlegeket gyártanak. A látszólag jóindulatú főnök, Blanco ugyan felkészíti a dolgozóit egy hamarosan sorra kerülő ellenőrzésre, amelyet egy helyi… Több

Forgatókönyvíró: Fernando León de Aranoa
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 2022.07.07. | Cinego (2022.09.15.)
Forgalmazó: Cirko Film

2023.06.02 erahurka

Nem elég abszurd, hogy működjön a szatíra, és nem látom benne a rettenetes főnököt. Jól eltelik viszont, nem unalmas, csak olyan semmilyen.

2022.07.07 petri

Végre egy olyan vígjáték, aminek van annyira intelligens humora, hogy több generáció is jól tud rajta szórakozni. Nem egy pörgős sztori, viszont nem okoz csalódást.

2022.07.08 Xenomorf

Oké, én egy kicsit úgy éreztem, hogy ennek a filmnek egyszerűen nagyobb a füstje, mint a lángja. Javier Bardem alakítása bár nagyszerű, végtére egyedül nem tartja meg a produkciót.

A film 2 019 955 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 1 318 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Fernando León de Aranoa és Javier Bardem korábban a 2017-ben megjelent Escobar című filmen dolgoztak együtt.Szerző: csd

Spanyolország jelölése a 2022-ben megrendezésre került 94. Oscar-díjra.Szerző: csd

(2022. 07. 20.)
A MÉRLEG NYELVE AMORÁLISA MÉRLEG NYELVE AMORÁLIS
A spanyol Oscar-nevezés kiválóan karikírozza a modern cégvezetőnek a makulátlan imidzs fenntartásáért folytatott mindennapos küzdelmét, miközben a látszat ajtaján egyre többször kopogtat be a kendőzetlen valóság. Több

(2022. 07. 20.)
A nagy presztízsű Blancos Básculas mérleggyárban mindennek mindig egyensúlyban kell lennie. Az alkalmazottak által kedvelt és tisztelt főnök, Blanco egy közelgő ellenőrzésre készít fel a dolgozóit, amelynek során arról dönt a vizsgálóbizottság, hogy a helyi vállalkozások közül melyik céget terjesszék fel a rangos kiválósági díjra. Nem sokkal később... Több