Advertisement
Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

A rendszer

Kolci_23   2019. 10. 07.

Így lehet nagyot esni arról a bizonyos magas lóról... Lüktető hangulatú thriller, valójában semmi meglepőt nem tartalmaz, mindenki tisztában vele, hogy megy a köpönyegforgatás, mások kisemmizése a mindennapokban is. Egyedül azt nehezményeztem, hogy az utolsó negyedórában mintha stílust váltott volna a film, nem tudtam a záró jeleneteket a korábbiakhoz illeszteni. De ezt leszámítva megérte a rá szánt időt.

danny   2019. 10. 05.

Félelmetesen rideg film, amely igencsak mély betekintést nyújt a korrupció világába. Nem állítom, hogy hosszasan agyaltam rajta, de tény hogy még a film megnézése után is agyaltam a történeten. Szerintem ilyen egy jó thriller, nem könnyen engedi el az ember kezét, és A rendszer egyszerűen képes erre. A műfaj kedvelőinek szerintem ez egy kötelező darab.

petera050   2019. 10. 01.

Nem egy szórakoztató film, és elég lassan is indul be a történet, de ütős kritikát fogalmaz meg a korrupcióval szemben. És lássuk be, nem csak Spanyolországra jellemző a politikai mutyizás; néhány jelenetnél eljátszottam a gondolattal és párhuzamot vontam... na de, hagyjuk inkább! Még akár vérnyomás növelésére is alkalmas a film, ha az ember nehezen huny szemet a politikában zajló simliskedés felett.

DJluki   2019. 09. 27.

Nem könnyen tudtam ráhangolódni filmre. Már csak azért is, mert nem egy pörgős cselekményről van szó, de a karakterek annyira jól ki vannak dolgozva, hogy már csak emiatt is érdemes nézni. Talán még azzal fokozni tudták volna a készítők, hogy egy picit jobban megírt párbeszédeket csinálnak a filmhez. Ráfért volna.

Az, hogy egy film ezzel a tematikával egyáltalán elkészülhetett, és ilyen komoly nemzetközi karriert futhatott be, önmagában bizonyítéka annak, hogy a helyzet nem teljesen reménytelen. Legalábbis Spanyolországban biztosan nem. több»

Egy olyan – nem mellesleg magával ragadó – stílusgyakorlatról van szó, amely tartalma helyett formájával igyekszik minket ráébreszteni arra, hogy a korrupció sem olyan bűn, amit mind saját életünkben, mind a világban csak úgy semmissé lehet tenni. több»

A film a 33. Goya-díjátadón 7 kategóriában is győzedelmeskedett, beleértve a legjobb rendező (Rodrigo Sorogoyen), legjobb színész (Antonio de la Torre) és legjobb forgatókönyv kategóriáit is.

A rendszer a Torontói Nemzetközi Filmfesztivál programjában is szerepelt a vetített alkotások között.