Ellenséges terület

Ellenséges terület

Behind Enemy Lines

Javában dúl a délszláv háború, mikor egy rutin felderítő repülésre küldenek az Adriai tengeren állomásozó amerikai anyahajóról két pilótát. Repülőjüket azonban az ellenséges terület fölött lelövik. Bár sikerül katapultálniuk, egyiküket elfogják és kivégzik. A másik elszánt menekülésbe kezd az… Több

Rendező: John Moore
Forgatókönyvíró: Jim Thomas, John Thomas, David Veloz, Zak Penn
Zene: Don Davis
Premier (HU): 2002.01.24. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.01.28 Ahoj poplacsek

8/10 – Klasszikus katonai kimenekítős

A filmnek a boszniai szerb vérengzés és háborús bűnök világa nyújtja a keretet. Valahol a Földközi-tengeren dekkol az amerikaiak repülőgép-hordozója, ahol a semmittevésben kiégett katonák kissé fásult hétköznapjai zajlanak. Itt szolgál a nem túl szabálykövető nagy orrú Owen Wilson, akarom mondani, Burnett hadnagy. Unalmában már le akar szerelni, de még kiküldik egy akcióra a pajtijával együtt, ahol természetesen ismét túlfeszítik a húrt, és bajba kerülnek. Klasszikus háborús-megmentős akciómozi, csak úgy csúszik hozzá a popcorn. Van itt szerb kegyetlenkedés meg szerbül beszélés bőven, és közben röpköd a sok dicső amerikai technika. Csihipuhi nincs, de dolgozik a pirotechnika. Van minden, ami kell egy ilyen filmben. Owen Wilson azt hittem, hogy tájidegenül és komikusan fog mutatni a szerepében, de teljesen jól állt neki. Viszont hogy a magyar fordítók miért betűzték át az amerikai katonai ábécét, azt nagyon nem értem, ha az eredetiben azt mondták, hogy foxtrot-bravo-india, azt a magyarban tuti valami olyannak mondták, hogy fanta-brüsszel-iguána, debilitás a köbön. Nem ezzel a filmmel újították meg a műfajt, de remekül össze volt rakva, a képek, ahol kellett, látványosak voltak, a ritmus végig jó volt stb. stb., ha épp valami ilyenre vágysz, akkor érdemes megnézni.

2019.07.30 HE7EDIK

Owen Wilson sajnos többnyire jobb-rosszabb vígjátékokhoz adja nevét, pedig hogy mennyire jó színész, ez a film is mutatja. (Meg ugye ott van a későbbi Kiút nélkül is) John Moore lassításai mindig zseniálisak, egyedi stílusa van a palinak. Sok látvány... Több

2018.12.08 harnas1207

Owen Wilsont nagyon fura volt látni ilyen szerepben. A film meglepően izgalmas volt, sajnos a kimentős végjelenet számomra nagyon gagyira sikeredett. Nagyon egyszerűen tesznek pontot a hajsza végére.

2018.05.05 Filmelemző

Ez volt az a film, melynek kapcsán először kezdtem más szemmel nézni Owen Wilsonra. Itt ugyanis komolyan vehető fickó, aki tud küzdeni, aki harcol, aki fogát összeszorítva szembeszáll a túlerővel. Nem volt jellemző a színészre sem előtte sem később e... Több

2015.06.19 ElfRider

Nem értek egyet a negatív hozzászólókkal. Szerintem jó kis film lett, és egyet ért velem a nézők többsége látva az imdb pontokat. Owen Wilsont valóban nem ilyen szerepekben szoktuk meg, de helyt állt, semmi gond nincs a játékával. A film is jól van összerakva.

Owen Wilson néhány haditengerészeti túlélési képzésen is részt vett a szerepért.Szerző: Thibo84

Gene Hackman ötlete volt, hogy Reigart dohányozzon, és ez legyen a gyengéje.Szerző: Thibo84

Owen Wilson elvágta a vállát a filmen végzett kaszkadőr munkák közben. A sérülés ellenére másnap visszatért a forgatáshoz.Szerző: Thibo84

Owen Wilson a szerepre való felkészüléshez szuperszonikus sebességű repülőgéppel, közel 6Gs sebességgel repült.Szerző: Thibo84