Helena Bonham Carter
Millie Bobby Brown

Enola Holmes elvállalja első ügyét nyomozóként, de ahhoz, hogy megfejtse egy eltűnt lány rejtélyét, szüksége lesz barátai és bátyja, Sherlock segítségére.

(hp)

Rendező: Harry Bradbeer
Forgatókönyvíró: Jack Thorne, Nancy Springer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2022 | Netflix (2022.11.05.)

2023.09.28 Harper

Szellemes, de picit unalmas

Kétszer is belefogtam ebbe a filmbe, mert azt első rész tetszett, és Millie Bobby Brown is szimpatikus jelenség a számomra, ám az első kísérletnél elaludtam, a másodiknál pedig annyira elterelődtek a gondolataim, hogy végül az utolsó 20 percre el is vesztettem a fonalat. A gond azt hiszem az ezzel az egésszel, hogy picit unalmasra sikeredett. Enola nyomoz, és a „működése” kalandokkal teli ugyan, de az egész dolog tétje uncsi (és lényegtelen) az eltűnt nővel és a báty belekeveredésével együtt. A helyszínek ugyanakkor tetszetősek, a XIX. századi London megjelenítése például nagyon látványos és érdekes. Igazából az akciójelenetek és üldözések sem rosszak, csak sokkal kevesebb az első részre jellemző vicces helyzet és sziporkázó párbeszéd. A mindkét epizódot rendező Harry Bradbeer az első fejezetnél az egyedi viccekre, a másodiknál pedig a látványra helyezte a hangsúlyt. Értékelésem az első részre 80%, a másodikra viszont csak 60%, leginkább az említett unalmasság miatt. De így is ajánlom a vígjáték-kedvelőknek és a történelmi jellegű filmek kedvelőinek a XIX. századi környezet miatt.

2022.11.15 Artemisia

a nap véleménye

Két Holmes jobb mint egy

A 2020-as Enola Holmes-filmnek kétségkívül megvoltak a maga gyerekbetegségei, de összességében egy bájos, kedvelhető kis young adult sztori volt, elsősorban könnyed, humoros hangvételének és színészeinek köszönhetően. A folytatás nem sokat váratott m... Teljes kritika

2022.11.07 Master

Vicces túlbonyolítás

A 18 éves Millie Bobby Brown ezúttal is vicces, mi több: szórakoztató, hiszen igazi egyéniséggel keveredik különleges kalandokba a XIX. századi Angliában. Ugyanakkor maga az alaptörténet feleslegesen túlkomplikált, egy idő után unalmas. A kalandok mégis látványosak és különleges az 1880-as évek Londonjának látványa is. Kapunk poénokat is folyamatosan. Harry Bradbeer egy erős 60%-os filmet hoz össze. A fiatal Enola egy eltűnt lány után nyomoz, miközben kutatása egy ponton összekapcsolódik magándetektív bátyja, Sherlock Holmes detektivkedésével.

2022.11.06 hp

Jókat olvastam, hallottam a filmről, de őszintén szólva engem nem annyira győzött meg. Millie Bobby Brown ugyan lényegesen jobb, mint az első részben, de a nyomozás valahogy ad hoc volt a számomra. Az egész cselekményt mintha véletlenek irányították ... Több

2022.12.27 Caravaggio1978

Még kellett volna keresni a női főszereplőt

Mindenkinek más tetszik, azt tudom. A véleményem szerint Millie nem erre a karakterre teremtődött, abszolút műanyag volt az egész alakítása, egyszerűen nem az ő karaktere volt ez, hiába szenvedett, mert a filmet végignézve egy szenvedésnek tűnt az egész alakítása, ami sajna az egész mozit lehúzza.

(2023. 04. 23.)
Az Enola Holmes 2. remek folytatása egy szuper filmnek, ami viszi tovább a hangulatot és a karaktereket. Több