Eo
henrik

A világ titokzatos hely, ha egy állat szemével nézzük. Balthazar egy szürke, melankolikus tekintetű szamár, aki életútja során jó és rossz emberekkel találkozik, örömöt és fájdalmat él át, elviseli a szerencse kerekét, amely boldogságát boldogtalansággá, kétségbeesését pedig váratlan boldogsággá… Több

Forgatókönyvíró: Ewa Piaskowska, Jerzy Skolimowski
Ország: Lengyelország, Olaszország
Premier (HU): 2023.03.01. | HBO Max (2023.06.09.)
Forgalmazó: Magyarhangya

2024.01.21 Juki-onna

Ha belenézel egy kisállat szemébe, mit látsz? Ők azok, akik boldogan velünk élnek, bíznak, hisznek bennünk és szeretnek. Állatbarátok óvatosan nézzék meg, mert nagy sírás lehet a vége!

Már a film első pár perce ledöbbentett. Nem tudtam, hol vagyok. Csak merem remélni, hogy nem „ott”, és nem az történt, amire gondoltam. Mikor megláttam, úgy pattantam ki az ágyból, hogy két lépés után már a gépnél voltam, de aztán megváltozott a hely... Teljes kritika

2023.06.11 HE7EDIK

Az ilyen filmek megtekintése után nagyon tudom magam szégyellni emberként. Egy csacsi szemén keresztül látni, valójában mennyire primitív, gyarló faj tudunk lenni, eléggé mellbevágó érzés. De pont ez a film célja, és ezt időnként lélegzetelállító kép... Több

2023.06.18 Bafam

Klassz kis film

Tetszett a film. Kedvelem a szamarakat.

2023.07.03 erahurka

Azért ez nem egy Vétlen Balthazár. A szamár cukker, de valahogy szürreális volt, már milyen utat bejárt. Meg hatalmasakat ugrott a sztori időben.

2023.03.03 henrik

Bevallom őszintén én egy kicsit többet vártam volna ettől a filmtől. Mármint nagyon érdekes az elgondolása, viszont az üzenete nálam nem annyira jött át. Mindenesetre szerintem egyszer még így is érdemes megnézni.

Jerzy Skolimowski szerint a szamár képernyőidejének körülbelül 70-80%-ában vagy Tako, vagy Hola alakította Eót. Tako volt az elsődleges „akciószínész”, míg Hola szinte minden közeli jelenetben volt Eo. A nyitó cirkuszi jelenetben a szamár Marietta volt, aki Európa-szerte rendszeresen előadja az újraélesztési rutint, mint műsort.Szerző: csd

A filmet beválogatták a 2022-es cannes-i filmfesztiválra, és elnyerte a zsűri díját.Szerző: csd

Jerzy Skolimowski rendező azt nyilatkozta, hogy egy szamarat rendezni merőben más, mint színészeket rendezni, mivel az nem ért semmilyen nyelvet, és állandóan nagyon gyengédnek kell lenni vele, simogatni és a fülébe suttogni. Néha viszont könnyebb volt újragondolni egy jelenetet, mint meggyőzni a szamarat, hogy pontosan azt tegye, amit a rendező akart.Szerző: csd

Lengyelország hivatalos pályázata a Legjobb nemzetközi játékfilm kategóriában a 95. Oscar-díjra 2023-ban.Szerző: csd

(2022. 10. 02.)
Lassie nem tér haza
Az EO szamár főszereplője nem egy reggeli matiné szökevénye, a film nem egy rossz vicc az európai feszitválporondról, hanem teljes joggal hozta el a zsűri fődíját Cannes-ból. Több
Góliát
2016