Fehérlófia

Az avantgarde mese története a nomád törzsek ősi legendáin alapszik. Lélegzetelállító, álomszerű képi világa absztrakt geometriai formákból és a mandala visszatérő képeiből áll össze. Egyedülálló, atmoszférikus zenéje mormoló hangokon… Több

Forgatókönyvíró: György László, Jankovics Marcell
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1981.10.22.

2022.05.10 JRD

Még gyermekként olvastam a történetet. Érdekes, látványos, zenében is ott van. Érdekes élmény annak, aki megnézi. Nem egy szokványos rajzfilm, inkább amolyan művészileg megközelített képi világ. Mindenképp kötelező darab egy filmrajongónak! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.08.11 Ms. Akárki

Gyönyörű és kicsit szürreális mese. Klasszikus magyar stílus és népmesei vonulat. Izgalmas kalandok sora, hogy legyőzze a gonoszt. Tanulságos történet melyet felnőtt fejjel is ugyan olyan csillogó szemekkel tudtam végignézni.

2016.04.28 Cordelia Bennett

Az eredeti mese tele van archaikus jelképekkel, ez a rajzfilm is így ábrázolja. Érdekes az ellentét a "mese", a "rajzfilm" és a kész élmény komolysága között. Talán érdemes felfedezni a régi mesék felnőtteknek szóló rétegét is.

2020.09.30 BoBamburg

Kiskoromban nagyapám mesélte nekem mindig ezt a történetet, de igy harminc éves koromra nem sok maradt meg belőle, viszont a mesét nézve újra előtörtek a régi emlékeim. Csodálatos volt, mind a történet, mind a megvalósítás.

Csodálatos és mégis szürreális, megfoghatatlan rajzfilm minden korosztálynak, nagyon komoly mondanivalóval.Csak ajánlani tudom.Körülbelül 20-30 alkalommal láttam, és számomra megunhatatlan.