Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

A múmia (1999)

The Mummy

John Hannah
Brendan Fraser

stevepisti   2021. 04. 08.

Nagyon jó élményem fűződik a filmhez , 99' nyarán, amikor a mozikban ment, éppen nyaraltunk a párommal, azon a héten 3-szor néztük meg a moziban. Azóta is akármikor belefutunk valamelyik csatornán, leragadunk előtte. Jonathan karakterének a szinkronh... több»

Deku   2017. 07. 18.

Ikonikus film mely számomra akkoriban elég ijesztő tudott lenni. Persze manapság ez már nem ér el akkora hatást de maga a történet még mindig eszementül jó.

Puncs   2019. 04. 06.

Nagy durranás volt a maga idejében, lassan ez a film is klasszikussá érik a kalandfilmek között. Nagyon jó a történet, egy percig sem unalmas, végig feszültséggel teli, néhány jelenet pedig kifejezetten félelmetes. A szereplőgárda is telitalálat volt... több»

Orosz István   2017. 07. 19.

Nekem ez a film az egyik kedvenc misztikus filmem, mely az egyiptomi mitológiát használja fel. Jó a történet vannak benne csavarok, egy szóval aki szereti a misztikus filmeket, és még nem látta, ne habozzon

Sabnock Sanatory   2019. 08. 28.

Brendan Fraser soha nem lesz Indiana Jones. Sőt, ez a film még koppintásnak is nagyon gyatra. Semmi történet, semmi színészi játék. Csalódás.

Ms. Akárki   2019. 06. 15.

A mai napig az egyik kedvenc filmem. Tinédzserkorom nagy durranása volt. Rachel Weis-t nagyon szeretem azóta is. Tökéletes akciókaland történelmi elemekkel elegyítve szórakoztató humoros köntösbe bújtatva és persze megfelelő romantikus történettel társítva. Tökéletes romantikus kalandfilm.

Norbert93   2018. 07. 18.

A családi kalandfilmek üde színfoltja. Kiváló és nem túl bonyolított film. A mai napig megnézem ha Tv elé kerülök.

1999-ben a 6. legtöbb bevételt hozó film volt.

A forgatáson egy egyiptológus segédkezett, aki az ókori egyiptomi nyelv kiejtését tanította a színészeknek.

(BSzabina)

“Imhotep” valójában az építész neve volt, aki az első piramisokat tervezte az ókori Egyiptomban, köztük Dzsoszer piramisát időszámításunk előtt 2600-ból. A férfi annyira tehetséges volt, hogy az a legenda alakult ki neve körül, hogy az istenek leszármazottja. Neve azt jelenti, hogy: “aki békében érkezik”.

(BSzabina)

Brendan Fraser egy alkalommal elájult a forgatás alatt, mivel túl szoros volt a hurok a nyaka körül.

(BSzabina)

A film eleji jelenet, amikor Imhotepet mumifikálják, teljesen kiborította Arnold Vosloo színészt. Kötszerekben kellett lennie négy órán keresztül, amíg a bekötözéséről és a sírba helyezéséről szóló jeleneteket forgatták.