Az első ember

First Man

MovieAddict
2018/10/18

Az első ember visszahozza a klasszikus hollywoodi drámák hangulatát, visszafogott, de hatásos eszközökkel dolgozik, méltón mutatja be a Holdra szállás történetét, és az embert mögötte. Több

Vox.hu
2018/10/18

Pazar látvány és egy karaktertanulmány: ez lett Damien Chazelle első grandiózus blockbustere, amely végül a Holdra repíti a nézőt. Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2018/10/25

Értékelés: 7.5/10
Ember a Holdon
A fiatal direktor legújabb mozijára a legjobb szó az, hogy hatásos. Hatásos, mert jó szókásához híven a rendező ismét remekül bánik a feszültségteremtéssel, illetve kiválóan alakítja filmje atmoszféráját, ezáltal jól érezteti velünk az alkotás Armstrong és csapata küldetésének súlyát anélkül, hogy pátoszos és giccses ömlengésbe menne át a végeredmény. Több

socfest
2018/10/28

Ryan Gosling alakítja a Neil Armstrong életéről és az első holdra szállásról szóló, oszkárgyanús életrajzi dráma főszerepét. Úgy tűnik, minden adott az arany szobrocskához, komoly mondanivaló, folyamatos feszültség, kidolgozott karakterek, amerikai hazafias, politikai szál. Vagy talán mégse? Több

Néztem Egy Filmet
2018/11/11

Armstrong az űrmakettek kapitánya
Mivel a film a konkrét események bemutatására tette a hangsúlyt így, olyan különösen nagy üzenetet nem is észlelhetünk ezek mögött. Ami, mégis visszatérő felvetés de csak el-elszórtan finoman, az az, hogy ez az egész hold produkció egy óriási Marketing projekt volt Amerikának, ami pénzt és emberi életeket sem kímélve végül sikeres kampánynak elkönyvelhető. Több

Smoking Barrels
2018/11/12

Lehet, hogy nem ezt a filmet fogjuk sok év múlva könnyes szemekkel emlegetni az unokáinknak, de hogy kár lenne kihagyni az életünkből, az biztos. Több

Supernatural Movies

And the movie of the year is... - First Man
Egy hatalmas moziélmény, aminek minden egyes perce és momentuma eljutott a testem minden egyes porcikájáig, és alig várom, hogy 18-a után újra átélhessem. És a második alkalommal is IMAX vásznon, ez a film ugyan is oda lett kitalálva. Ha tehetitek, ti is ott nézzétek majd meg…akár többször is. Több

Kultúrpart.hu
2018/11/12

Kis lépés az embernek, kis lépés a filmművészetnek
Az első ember az IMAX-vásznakra született moziélmény, viszont éppen azokra nem fordít időt, akikért lélegzetvisszafojtva izgulunk.
Több

Art7.hu
2018/11/14

A zseni, aki gyászában kilőtte magát a Holdra
A Kaliforniai álom rendezője elegáns űrfilmet forgatott a Holdra szállásról, amelyben mellbe vág minket a néma űr fensége. Csak Neil Armstrong maradt benne megoldatlan, kiismerhetetlen rejtély. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!