Free Guy

Free Guy

2024.01.03 Majorkas

Ez amúgy valami gyerekműsor?!

Nem vagyok büszke arra az időszakra, de moziban láttam (nem, nem az én ötletem volt), bár mai napig foglalkoztat az a tudat, hogy talán egy gyerekek részére készült alkotást néztem meg. Az előzetes komolyabb volt, mint maga a film.

2021.10.27 Eastern79

Ryan Reynolds vidámparkja

Ryan Reynolds sem tudta megmenteni a produkciót, és nem csak azért, mert túlzóan nagy volt a hype a bemutató körül. Jodie Comernek egyszerűen nem áll jól az akciózás, a színész-rendező zseni Taika Waititi pedig akkora ripacs, mint ide Los Angeles. Egyedül Reynolds hozza a tőle megszokottat, de egyrészt maga a történet zagyvaság, ha valaki nem járatos a gamer szlengben, továbbá a romantikus klisék is olyan porosak, hogy annál már csak a filmvégi csavarnak szánt, de annak nem nevezhető giccses közhely hathat ósdibbnak. Azonban a látvány valóban pazar, sőt vizuálisan annyi információt zúdítanak az emberre, hogy felfogni is nehéz, és tényleg jók a poénok. Azt viszont túlzás állítani, hogy egy igazi műfajmegújító videojátékos mozi lenne, nekem legalábbis a Ready Player One még mindig best of a témában. Igazán látványos és vicces, de sajnos súlytalan és kiforratlan high-tech showműsor. Csak Reynolds rajongóknak.

2021.08.23 Hupka Adrián

Egy teljesen klasszikus romantikus vígjáték a maga minden kliséjével és sztereotípiájával. Ad némi változatosságot a videójátékos háttérsztori, viszont ez a rész nagyon is felejthető. A kritika, ami az eredeti tartalmakat illeti, helyénvaló, de őszin... Több

2021.12.04 indingo

Egy helyes, kedvelhető film. A humora nekem tetszett, jók voltak a zenék, és a történet is kellően pörgős. Ryan Reynoldsnak ezek a bárgyú szerepek állnak a legjobban.

2021.11.28 Képkockák

Ready Player One reskin - avagy gamerfilm kevésbé jártasaknak

Időről időre elkészítenek egy "gamerfilmet", mint amilyen volt az Adam Sandler-féle Pixel, a Rontó Ralph vagy a Ready Player One az utóbbi pár évben. A felsorolásból egyedül a Rontó Ralph, amit ajánlani merek megnézésre, a többi film hibájáról pedig ... Teljes kritika

2021.12.11 Szilonka

Maradandó élményt és károsodást nem okozott, de 90 perc kikapcsolódásra megfelelő.

2021.08.20 elekm90

Meglepően jól szórakoztam, vicces és látványos volt, túlszárnyalta a nem túl magas előzetes elvárásaimat. A készítők tudtak egy teljesen oké sztorit tenni a videojátékos alap mögé, miközben nagyon sok utalást is tartalmaz, amit a gamerek külön értéke... Több

2023.11.23 Harper

Kicsit műanyag

A műanyag filmeknek is nagy már a piaca, mert kialakult egy nézői réteg, amelyik nagyon vevő az ilyen típusú filmekre. Ebben ráadásul szerepel a „leghomóbb hetero”, azaz Ryan Reynolds is. Megjegyzem: egyszer még meglepődhetünk, mint Travolta és Spacey esetében is, akikről csak éltes korukban derült ki, hogy valójában saját nemükhöz vonzódnak, miközben valahogy mindig is volt bennük valami nőiesség. És éppen ez a helyzet Ryan Reynolds alakításaival is: a Free Guy is példa rá. Nőies karakter, műanyag világ, mese és valóság keveredése, viccesnek tűnő jelenetek, poénnak tűnő beszólások, humorosnak tűnő helyzetek. Kb. ennyi.

2022.03.17 Ildikó Bacskai

Free Guy (2021)

Aranyos vígjáték, leginkább gyerekeknek vagy gamereknek. Látványos, mozgalmas, színes és szórakoztató, egyszer. Jodie Comer nem tetszett ebben a szerepben, de Ryan Reynolds igen, hozzá ez is illik, Comer kisasszonyhoz kevésbé. Egy estére nem volt rossz szórakozásnak, de nem az én műfajom.

2021.08.20 stevepisti

Vicces, poénos, én jól szórakoztam rajta, kb. ennyit vártam tőle.

2022.08.31 Norbert93

No more Taika Waititi

Bár a hype túl nagy volt, ettől függetlenül kifejezetten jó film a Free Guy. Kiszámíthatóan sablonos, de mégis kedves, mint maga Guy karaktere. Túl nagy színészi teljesítményre sem kell számítani, de mégis mindenki tette a dolgát és hozta az egyszerű karaktereket; kivéve Taika Waititi...ez a fickó akkora ripacs, hogy az valami fájdalmas. Az alakítása emlékeztetett az Ötödik elem c. filmben Chris Tucker ripacs stílusához és megjelenéséhez (leginkább ruházat terén), de míg utóbbi felejthetetlenül hozta a karakterét, addig Taika Waititi minden másodperce kínos volt. A legnagyobb jóindulattal nem veszem figyelembe, hogy ő is szerepelt ebben a filmben, így az értékelésem 4 csillag. (Ha őt is számításba vesszük a véleményem a filmről inkább közelebb van a 2-es értékeléshez)

2022.11.06 BoBamburg

Előzetes alapján is sejtettem, hogy jópofa film lesz, de még engem is meglepett, mennyire élveztem. Vicces, pörgős és szórakoztató. Ryan Reynolds hozza a szokásos, már már unalomig játszott kétbalkezes vicces fickó szerepét, de itt tényleg jól is állt neki.

2021.12.21 Bazzzsi

Nem a Ready Player One-hoz kell hasonlítani, attól még, hogy a PC-k világáról szól. Egy látványos film, kis érzelemmel és jókora humorral.

2022.01.31 Csillagpor

Egyszer nézős gamerkomédia. Nem maradandó, de ez látható volt az előzetes és stílus alapján is. Mondjuk, én pont az erőltetett szerelmi szálat vettem volna ki, vagy legalább a csaj is a játék része lehetett volna.