Free Guy (2021)

Free Guy

Ryan Reynolds

Évi395021   2022. 03. 31.

Jó volt

Vicces és szórakoztató. Voltak benne jópofa jelenetek és megszívlelendő gondolatok. Taika Waititi katasztrófa volt benne, mint mindenben. Csapnivaló színész és rossz rendező. De a többi színész jó.

Eastern79   2021. 10. 27.

Ryan Reynolds vidámparkja

Ryan Reynolds sem tudta megmenteni a produkciót, és nem csak azért, mert túlzóan nagy volt a hype a bemutató körül. Jodie Comernek egyszerűen nem áll jól az akciózás, a színész-rendező zseni Taika Waititi pedig akkora ripacs, mint ide Los Angeles. Egyedül Reynolds hozza a tőle megszokottat, de egyrészt maga a történet zagyvaság, ha valaki nem járatos a gamer szlengben, továbbá a romantikus klisék is olyan porosak, hogy annál már csak a filmvégi csavarnak szánt, de annak nem nevezhető giccses közhely hathat ósdibbnak. Azonban a látvány valóban pazar, sőt vizuálisan annyi információt zúdítanak az emberre, hogy felfogni is nehéz, és tényleg jók a poénok. Azt viszont túlzás állítani, hogy egy igazi műfajmegújító videojátékos mozi lenne, nekem legalábbis a Ready Player One még mindig best of a témában. Igazán látványos és vicces, de sajnos súlytalan és kiforratlan high-tech showműsor. Csak Reynolds rajongóknak.

Képkockák   2021. 11. 28.

Ready Player One reskin - avagy gamerfilm kevésbé jártasaknak

Időről időre elkészítenek egy "gamerfilmet", mint amilyen volt az Adam Sandler-féle Pixel, a Rontó Ralph vagy a Ready Player One az utóbbi pár évben. A felsorolásból egyedül a Rontó Ralph, amit ajánlani merek megnézésre, a többi film hibájáról pedig ... teljes kritika»

Szilonka   2021. 12. 11.

Maradandó élményt és károsodást nem okozott, de 90 perc kikapcsolódásra megfelelő.

elekm90   2021. 08. 20.

Meglepően jól szórakoztam, vicces és látványos volt, túlszárnyalta a nem túl magas előzetes elvárásaimat. A készítők tudtak egy teljesen oké sztorit tenni a videojátékos alap mögé, miközben nagyon sok utalást is tartalmaz, amit a gamerek külön értéke... több»

indingo   2021. 12. 04.

Egy helyes, kedvelhető film. A humora nekem tetszett, jók voltak a zenék, és a történet is kellően pörgős. Ryan Reynoldsnak ezek a bárgyú szerepek állnak a legjobban.

stevepisti   2021. 08. 20.

Vicces, poénos, én jól szórakoztam rajta, kb. ennyit vártam tőle.

A film 410 626 785 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 250 124 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben több Deadpool-poszter és matrica is látható, ami Ryan Reynolds egyik leghíresebb szerepére utal.

(Képkockák )

Guy ATM pinkódja "1111", amit 14:06-kor láthatunk a filmben.

(Képkockák )

2019. május-július volt a forgatás időpontja Bostonban (MA, USA).

(Képkockák )

A magyar szinkronos változatban több magyar videós hangját is hallhatjuk, mint például a TheVR csapat két alapítójáét.

(Képkockák )

Ryan Reynolds személyese beszélt Mariah Carey-vel a "Fantasy" felhasználása kapcsán.

(Képkockák )

A film hősei az új játékot tervező, sőt a műfajt forradalmasító páros, akiknek a munkáját ellopja a folytatásokban, franchise-okban gondolkodó, a bevétel mindenek felettiségét hirdető Antoine (Waititi), s ha ebben túlzás is lenne a folytatásokban, franchise-okban gondolkodó, a hollywoodi stúdiókat kisgömböcként felzabáló Disney házon belüli kritikáját látni, az biztos, hogy egy apró kokit rányomnak a saját stúdiójuk fejére, amelyik a Free Guyon kívül évek óta nem gondolkodik olyan tartalomban, ami nem egy bejáratott brand újabb filmes kivitelezése lenne. több»

A Free Guy előzeteseit látva ambivalens érzéseim voltak Shawn Levy és Ryan Reynolds filmjével kapcsolatban. Az elszabadult NPC koncepcióját a GTA Online kontextusában az utóbbi hektikussága miatt nagyon könnyű elrontani, de legalább igen nehéz jól megcsinálni. Éppen emiatt rendkívül kellemes csalódás a film, ami egy mókás, naiv, lényegében romantikus vígjáték, mellékesen GTA Online paródia lett a szokásos és lassan kötelező popkult kikacsintásokkal. több»

Tagadhatatlan tehát, hogy tipikus egynyári moziról van szó, amelyhez nem biztos, hogy ezen a kellemes két órán túl is van értelme visszatérni. De főleg az idei blockbuster-felhozatal tükrében igenis értékelhető, hogy a Free Guy megbízhatóan nyújtja azt a szórakoztatást, szerethetőséget és bájt, amelyet egy ilyen mozitól várhatunk. több»