A díszvendég

A díszvendég

Guest of Honour
Laysla De Oliveira
David Thewlis

Jim (David Thewlis) kitartóan harcol, hogy ejtsék az egykor egy középiskolában tanító lánya, Veronica (Laysla De Oliveira) elleni vádakat, ő azonban úgy gondolja, a múltban felhalmozott hibáival rászolgált a börtönre. A molesztálás ügyében tiszta a lelkiismerete, mégis a kiszabott büntetés… Több

Rendező: Atom Egoyan
Forgatókönyvíró: Atom Egoyan
Ország: Kanada
Premier (HU): 2020.08.13.
Forgalmazó: Cirko Film

KULCSSZAVAK

2020.08.15 Tibor

David Thewlis alakítása egyszerűen zseniális mint mindig, de sajnos ő viszi a hátán a teljes filmet, és sajnos ez nagyon kevés. Nem tudom hányszor veszítettem el az érdeklődésemet a sztori iránt, egyszerűen nagyon nagy érdektelenségbe tud fulladni, é... Több

2019.09.25 Csak_az_anime

Hát számomra egy kissé csalódást okozott, ezt be kell valljam. Atom Egoyan karrierje nagyon szépen indult, és kimondottan bejöttek a filmjeit, mindig vártam, amikor kiderült, hogy ismét rendezi fog, de a nagy áttörés még mindig nem érkezett meg tőle,... Több

2020.05.25 Tamás

Oscar-díjat David Thewlisnek! Ezt az alakítást szerintem még sokat fogom emlegetni, egészen parádés volt, amit ebben a filmben nyújtott. Igen, lehet, hogy nem ez Egoyan legjobbja, de Thewlis miatt feltétlenül érdemes adni a filmnek egy esélyt!

2020.08.14 Patrik

Jó hangulatú film, ez kétségtelen, de borzaszótan sok türelem kell hozzá. Talán egy könnyedebb mozizáshoz ideális lenne, de érezhetően nagyon nagy mondandója van a történetnek, amire oda kell figyelni, de sajnos ez nem mindig megy. :/

2019.10.02 Lojzika7

Ez a film tipikus példája a sokat markol, keveset fog esetének. Nagyon érződik rajta, hogy valami újat akar mutatni, de az egész nem több erőlködő jelenetek sorozatánál és értelmetlen vélemények megfogalmazásánál, így pedig csak egy újabb őrült történet hatását kelti.

A díszvendég a 2 Oscar-díjra jelölt Atom Egoyan 40. rendezése, beleértve a rövidfilmeket és a televíziós sorozatokat is.  Szerző: hp

A filmben a népszerű fado énekesnő,Amália Rodrigues "Dura Memória" című dala is felcsendül. Szerző: hp

A film rendezője, Atom Egoyan 2018. szeptemberében jelentette be hivatalosan, hogy A díszvendég, melynek egyben producere és forgatókönyvírója is, lesz a következő filmje.Szerző: hp

A film forgatása 2018 novemberében és decemberében zajlott.Szerző: hp

A díszvendég világpremierje 2019. szeptember 3-án volt a Velencei Filmfesztiválon. Ezt követően, szeptember 10-én a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon is bemutatták az alkotást.Szerző: hp

(2020. 08. 24.)
Kínossá tesz a magány, a megkeseredés és az esetlenség
Bár A díszvendég az utóbbi évek alkotásainál sokkal jobban sikerült, azért az egyre egyértelműbb, hogy az idén hatvanéves Atom Egoyan túl van életműve maradandó darabjain. Több

(2020. 08. 13.)
Atom Egoyan rendezésben, forgatókönyvében a nehéz, feszült és a humoros helyzetek jó ütemben váltják egymást, ami által a néző át tudja magát adni az életszerű szituációknak. Több

Értékelés: 5.5/10
(2020. 08. 13.)
Sajnos a tapasztalt rendező most eltévedt a dráma és a thriller műfajai között, illetve a forgatókönyv hiányosságai miatt a mű lezárása zavaros és súlytalan lett Több

(2020. 08. 13.)
Remek mozi a sötétebb hangulatú fiókból halászva
Kell ugyan némi türelem és odafigyelés, ahogy lassan lépkedünk előre a filmmel, ám akit magával ragad Egoyan rendezésének hangulata, egy egészen kiváló filmélménnyel lesz gazdagabb. Több