Halloween

Halloween

A film összbevétele 255 485 178 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 112 551 056 forintot termelt. A hazai mozik összesen 104 193 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben 17 ember hal meg.Szerző: BRANTON

Maga a film forgatását 2018. január 13-án kezdték el és mindössze 28 nap alatt felvették az összes szükséges jelenetet a filmhez!Szerző: Márton

A Halloweent gyártó Blumhouse ezzel a filmmel lépte át a 4 milliárd dolláros összbevételt. Szerző: hp

Ez az ötödik Halloween-film, amiben feltűnik Jamie Lee Curtis (Halloween, Halloween II, Halloween: H20, Halloween: Feltámadás és a mostani). Bár az 1982-es Halloween III-ban nem láthattuk, a filmben az ő hangján szólalt meg a telefonos operátor. Szerző: hp

Állítólag Jake Gyllenhaal győzte meg Jamie Lee Curtist, hogy vállalja el Laurie Strode szerepét. Gyllenhaal és Curtis családja évtizedek óta jó kapcsolatot ápol egymással. Szerző: hp

Bár a színészek szerződése és a forgatókönyvírók elmondásai más sugallnak, John Carpenter szerint ez lesz az utolsó Halloween-film. Szerző: hp

Jamie Lee Curtis 2017. szeptember 15-én a Twitteren jelentette be, hogy 40 év után ismét eljátssza Laurie Strode szerepét az új Halloween-film kapcsán. Szerző: hp

A film az 1978-as kultikus Halloween 40. évfordulóján került a mozikba. Szerző: hp

A film munkálataiból az eredeti Halloween-mozi ikonikus rendezője, John Carpenter is kivette a részét producerként. Szerző: hp

A film az 1978-as Halloween történetének egyenes folytatása. Szerző: hp

A film forgatása 2018. január 13-án kezdődött meg Charlestonban, Dél-Karolinában. A munkálatok feburár 19-én értek véget, azonban az alkotók az első tesztvetítések után úgy döntöttek, hogy júniusban újraforgatják a zárójelenetet.Szerző: hp

A franchise korábbi részeihez hasonlóan ismét a legendás zeneszerző, John Carpenter dallamai csendülnek fel a filmben. Szerző: hp

A Halloween világpremierje 2018. szeptember 8-án volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztivál 'Mindight Madness' szekciójában. Szerző: hp