Gríz

1. évad (2022) - 9 epizód
2. évad (2024) - 8 epizód

Natascha McElhone

Idegenek fenyegetik az emberiséget a huszonhatodik században, és a túlélés a tét. A sorozat alapját a Halo-videójátékok szolgáltatták.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Steven Kane, Kyle Killen
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2022.03.24. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2024.02.24 hemish

Az első évad engem kilóra! A második...

2 hete pörgettem végig az első évadot, és engem totál berántott! Vannak, voltak hibái, de valahogy számomra ezek hibák olyanok voltak, amiken túl tudtam lendülni. Nem játszottam a játékkal, de érdekelt a sztori, a karakterek és rengeteg walkthrough-t... Teljes kritika

2023.03.15 kabel

Teljesen átlagos

Ez egy középszerű sci-fi sorozat, melynek igazából minden történeti elemét már láthattuk máshol, csak szebben kivitelezve. Egy furcsa egyveleget kapunk, ahol elvileg egy galaktikus háború folyik, meg szuperkatonák léteznek, akik mind érzelemmentesek, meg nem is, és van idejük bolygók közt rohangálni, de aztán néha rossz cgi szörnyeket kell lőniük, és mindenki ok nélkül titkolózik, meg civilek irányítanak katonai egységeket, amik alapvető logisztikai és stratégiai hibákat követnek el majdnem mindig, ha látjuk őket. Nem tudom, a játék milyen, de úgy sejtem, nem ennyire zilált és céltalan, mint ez a sztori. Sci-fi sorozat esetében a világépítés kimondottan fontos, de a Halo nem igazán csinál semmit, csak sztoikus főszereplőit tologatja jelenetből jelenetre, mert színészi képességük az általános iskolás karácsonyi előadás szintjén mozog. A legtöbb helyszín steril és nem hihető, nem egy világot látunk, hanem csak díszleteket. Nem igazán tudom ajánlani, mert sajnos az akciójelenetek sem túl érdekesek, annak ellenére, hogy alig van belőlük a sorozatban.

2023.12.27 Robinson76

Volt ebben potenciál, de sajnos benne is maradt

Már az elején leszögezem, hogy bár korábban hallottam róla, de soha nem játszottam a széria alapjául szolgáló számítógépes játékkal, így az nem tudott befolyásolni a sorozat megítélésében. Ebben a szériában az emberi faj és a több idegen fajt tömörítő Covenant Birodalom harcol egymás ellen, egy a peremvidéken lévő szakadár kolóniabolygón. Egy kibernetikusan feljavított Spartan szuperkatona egy rejtélyes ősi eredetű tárggyal kerül kapcsolatba, amely hamarosan a két szemben álló hatalom érdeklődését is felkelti. A szériában minden adott volt egy nagyszabású sci-fi eposz elmeséléséhez, de ezzel a készítők sajnos nem sokat tudtak kezdeni. Összegezve: az akció lehetett volna több is és látványosabb is, mert az legalább megmenthette volna a sorozatot, ugyanis így sci-finek kissé gyengécske, a története pedig túlságosan sablonos, ahhoz, hogy kitörjön a középszerűségből.

2024.01.14 Tonyka

Nem is rossz

Nem annyira vagyok oda a videójáték feldolgozásokért. Rendszerint buknak is a nagyvásznon. Az okát nem tudom, túl komplexek egy kétórás játékidőhöz képest, és nem jönnek át, vagy nem tudom, mi a sikertelenség oka. Talán a közönség, ameddig a játék je... Teljes kritika

Halo, haló? És letette...

A videójátékadaptációk valamiért mindig rosszak, így ez a sorozat is az. Aki valaha játszott a játékkal, az pontosan tudja hogy hogy kellene kinéznie a sorozatnak, aki pedig nem az simán meg tudja nézni. Ezt a sorozatot nagyra akarták tervezni, de nem értek el vele semmit. Azért egy próbát megért. Egyszernézős.

A tévéműsorhoz hasonlóan Master Chief a könyvekben is sokszor sétál sisak nélkül, de ezt csak akkor teszi, ha biztonságban érezi magát. Ezzel szemben ez csak négyszer fordul elő a fő Halo játékokban, és az arca soha nem látszik teljesen.Szerző: Thibo84

A bemutatót széles körben vegyes kritikák fogadták. A franchise néhány régi rajongója nem szerette a sorozat jelentős változtatásait, beleértve a Master Chief sisakjának levételét, ami soha nem fordult elő a videójátékokban. Míg sok régi és új rajongó, aki ismeri a kiterjesztett Halo médiát, és akik nem ismerik a videójátékot, állítólag élvezték a sorozatot, mint egy új tudományos-fantasztikus műsort.Szerző: Thibo84

A műsor a 2552-ben játszódik. Ekkorra már 60 éve tart a harc az UNSC és a felkelő között. Miközben az Ember-Szövetség háborúja 28 éve tart, 20 milliárd katonai és polgári áldozattal. Az Egyesült Nemzetek Szervezete szerint 2022. november 15-én 8 milliárd ember élt a Földön.Szerző: Thibo84

Míg a Cortana az egyetlen intelligens mesterséges intelligencia a sorozatban, számos utalás található a Halo könyvekből és játékokból származó különféle AI-kra. Ide tartoznak a Déjá, a Black-Box és az Auntie Dot AI-kra való hivatkozások.Szerző: Thibo84

A Halo 4 Master Chief sisakja Dr. Halsey polcán látható.Szerző: Thibo84

(2022. 06. 23.)
A Master Chief elveszítette a szüzességét. Átkúrta a rajongókat
Március 24-én végre debütált a Microsoft kultikus videójáték-franchise-ának sorozat adaptációja, a Halo sorozat. Az élőszereplős filmformátum már régóta igényelt és áhított volt rajongói berkekben, hát most megkapták. Már csak az a kérdés, hogy olyan lett-e, mint amit kívánnak. Több