Halo

Halo

2024.04.12 superxaba

Jó játékadaptáció

Akik játszották (de komolyan) a videójátékot, azoknak kötelező, akik nem játszották, de szeretik a sci-fit, azoknak ajánlott. Nem egy klisékkel teli fantasztikus film, hanem saját univerzummal rendelkező sorozat, hangulatos, van mondanivalója, több kettőnél.

2023.03.15 kabel

Teljesen átlagos

Ez egy középszerű sci-fi sorozat, melynek igazából minden történeti elemét már láthattuk máshol, csak szebben kivitelezve. Egy furcsa egyveleget kapunk, ahol elvileg egy galaktikus háború folyik, meg szuperkatonák léteznek, akik mind érzelemmentesek, meg nem is, és van idejük bolygók közt rohangálni, de aztán néha rossz cgi szörnyeket kell lőniük, és mindenki ok nélkül titkolózik, meg civilek irányítanak katonai egységeket, amik alapvető logisztikai és stratégiai hibákat követnek el majdnem mindig, ha látjuk őket. Nem tudom, a játék milyen, de úgy sejtem, nem ennyire zilált és céltalan, mint ez a sztori. Sci-fi sorozat esetében a világépítés kimondottan fontos, de a Halo nem igazán csinál semmit, csak sztoikus főszereplőit tologatja jelenetből jelenetre, mert színészi képességük az általános iskolás karácsonyi előadás szintjén mozog. A legtöbb helyszín steril és nem hihető, nem egy világot látunk, hanem csak díszleteket. Nem igazán tudom ajánlani, mert sajnos az akciójelenetek sem túl érdekesek, annak ellenére, hogy alig van belőlük a sorozatban.

2023.12.27 Robinson76

Volt ebben potenciál, de sajnos benne is maradt

Már az elején leszögezem, hogy bár korábban hallottam róla, de soha nem játszottam a széria alapjául szolgáló számítógépes játékkal, így az nem tudott befolyásolni a sorozat megítélésében. Ebben a szériában az emberi faj és a több idegen fajt tömörítő Covenant Birodalom harcol egymás ellen, egy a peremvidéken lévő szakadár kolóniabolygón. Egy kibernetikusan feljavított Spartan szuperkatona egy rejtélyes ősi eredetű tárggyal kerül kapcsolatba, amely hamarosan a két szemben álló hatalom érdeklődését is felkelti. A szériában minden adott volt egy nagyszabású sci-fi eposz elmeséléséhez, de ezzel a készítők sajnos nem sokat tudtak kezdeni. Összegezve: az akció lehetett volna több is és látványosabb is, mert az legalább megmenthette volna a sorozatot, ugyanis így sci-finek kissé gyengécske, a története pedig túlságosan sablonos, ahhoz, hogy kitörjön a középszerűségből.

2024.01.14 Tonyka

Nem is rossz

Nem annyira vagyok oda a videójáték feldolgozásokért. Rendszerint buknak is a nagyvásznon. Az okát nem tudom, túl komplexek egy kétórás játékidőhöz képest, és nem jönnek át, vagy nem tudom, mi a sikertelenség oka. Talán a közönség, ameddig a játék je... Teljes kritika

2024.03.31 The Critic

Látványos és kaotikus öldöklés

Sajnos nem ismerem a Halo videójátékot, és csak kíváncsiságból néztem meg az első évad néhány részét. Látványos, szó se róla, de egy komplett katyvasz az egész. Nem sikerült rájönnöm, hogy kik karcolnak kik ellen és miért. A főszereplő viszont ismerős számomra: Pablo Schreibert láttam a Felhőkarcolóban és a 13 óra: Bengázi titkos katonáiban is. A sorozatban a rendfokozata Master Chief, ami egy ma is létező rang az amerikai haditengerészetnél (US Navy), és körülbelül a főtörzsőrmester környékére tehető.

2024.02.24 hemish

Az első évad engem kilóra! A második...

2 hete pörgettem végig az első évadot, és engem totál berántott! Vannak, voltak hibái, de valahogy számomra ezek hibák olyanok voltak, amiken túl tudtam lendülni. Nem játszottam a játékkal, de érdekelt a sztori, a karakterek és rengeteg walkthrough-t... Teljes kritika

Halo, haló? És letette...

A videójátékadaptációk valamiért mindig rosszak, így ez a sorozat is az. Aki valaha játszott a játékkal, az pontosan tudja hogy hogy kellene kinéznie a sorozatnak, aki pedig nem az simán meg tudja nézni. Ezt a sorozatot nagyra akarták tervezni, de nem értek el vele semmit. Azért egy próbát megért. Egyszernézős.

2022.03.28 Gríz

Teljesen kívülállóként mondom, aki soha nem játszott Halo-t, de szerintem a mai felhozatalban ez egy nagyon életképes, egészen jól sikerült sci-fi. Nem egy mérföldkő, de élvezhető darab.

2023.06.27 Attila Herke

Meglepődtem

Ezt meg kell nézni. Nem lehet elmondani, lehetetlen. Rákapcsolódsz, és nincs visszaút. Szuper képi világ, zseniális történt, izgalmas. Nagyon rendben van.

2024.01.31 cseszi007

Űrcsata

Igazán izgalmas és látványos sci-fi sorozat. El kell mondanom, én nem ismeretem a játékot, így nem voltak elvárásaim, csak néztem és bámultam. Szerintem kicsit többet dolgozhattak volna a háttérsztorin. A több szálon futó események azért megdolgoztatták az elmét, mikor ki kivel is van, ez most meghalt, vagy mégsem. A magyar színészek üdítő látványt nyújtottak. Epic pillant: Belső nézetés harc. Folytatás: Mindenképp. Végső csavar: 70 %.

2022.03.24 Alkalmiboy

Mindenekelőtt kétféle Halo-rajongó van, akik szeretni vagy utálni fogják ezt a játékot. Azok, akik utálják, ugyanazt a történetet várják, amit már ismerünk, és ugyanazt a pontos sztorit és részleteket várják. Azok, akik szeretik, szintén ismerik a tö... Több

2022.03.27 achyles77

Egy középszerű sorozat, ami lehetett volna nagyszerű is, de a forgatókönyv egyszerűen nem elég jó. Nem játszottam Halo játékokkal, így nem tudom összehasonlítani a sorozatot a játékok karaktereivel és cselekményével.

2022.04.23 gerbera

Sci fiket szerető

A Videán láttam mind a 4 részét ! Jól nézhető, szórakoztató, szerethető filmek. A szereplők jól alakítják szerepeiket. Hihető is lehet ez a film.