Hitman: Agent 47
szabi17

Aleksander Bach
Rupert Friend

A nagysikerű videojáték franchise, a Hitman legújabb filmes adaptációja. A 47-es ügynök szövetkezik egy fiatal nővel – akit meg kellett volna ölnie –, hogy segítsen neki megtalálni édesapját, és feltárni őseinek titkát. A küldetésük azonban magas érdekeket sért, ráadásul az ügynökség sem… Több

Rendező: Aleksander Bach
Forgatókönyvíró: Skip Woods, Michael Finch, Morten Iversen
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.08.27. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.09.28 Master

Csúcsra járatott akciófilm

Nagyon megvett magának az Aleksander Bach–Hannah Ware–Rupert Friend trió, akik ezt a 2015-ös akció-orgiát összehozták nekünk. A 47-es ügynök ugyanis egy igényes és pörgős, élvezhetően izgalmas akciófilm lett, remek bunyós, lövöldözős jelenetekkel. A főhős 47-es ügynököt az Orlando Bloom hasonmás Rupert Friend alakítja, mégpedig teljesen hitelesen. A hölgy, Hannah Ware ugyancsak hihető, mint annak a tudósnak a lánya, akit végig mindenki keres. Jó a sztori, tetszetős a script, és a rendezés is rendben van, Aleksander Bach legelső rendezése egyből ütős. Jól indít a film, egyből egy nagyon látványos akcióban lehetünk, melynek során láthatunk egy remek autós üldözést is. A végkifejlet meglepetéseket is hoz: kiderül, hogy a 47-es ügynök, aki a lányt keresi, valójában jófiú. Innentől a lánnyal összefogva együtt harcolnak. Zachary Quinto a rosszfiú bőrében lesz ellenfelük. A kritika a túlzásoknál jogos: több jelenet is sajnos valóságtól elrugaszkodott. A végső értékelésem így is 75%, minden akció fannak ajánlani tudom.

2016.08.06 mamiéstöti2

Úgy vágtam neki, hogy nem láttam az egyet, de nem is hiányzott hozzá. Egy önálló akciódús jó szereposztású film.

2015.10.22 kabel

Egy hihetetlenül gyenge, unalmas, közhelyekkel teli lezáratlan akciófilmnek nem nevezhető borzalom volt A 47-es ügynök. Valaki meglátta a Hitman-t és teljesen félreértelmezte azt, sikeresen átváltoztatta egy nulla karakterrel rendelkező béna Stallone... Több

2016.04.17 andor50

Ezt a filmet nem igazán tudom hova rakni. Nem tudom miről akar szólni, nem is értem hogyan akarja ezt felépíteni, meg hogy egyáltalán mit akar elérni. Voltak benne felejthető akciójelenetek, a karakterek pontosan semmilyenek, úgyhogy lényegében a film is semmilyen.

2019.03.29 Timcsi

Bruce Willis új kiadásban. A történet a szokásos, elég kiszámítható.

A film összbevétele 82 347 656 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 49 256 551 forintot termelt.

A főszereplő Paul Walker lett volna.Szerző: HE7EDIK

A kábelekkel történő autós vontatás felbukkan a Halálos iramban 8-ban is.Szerző: HE7EDIK

A filmet a népszerű videójáték ihlette. Szerző: HE7EDIK

A második Hitman film.Szerző: HE7EDIK

(2015. 08. 27.)
A számítógépes játékok menő ügynöke béna kliséhalom lett, az új Hitman még a 2007-es verziót is alulmúlja, legfontosabb üzenete pedig az, hogy a molyok kedvelik az olasz gyapjút. Több

(2015. 08. 27.)
Rupert Friend a szegény ember Bruce Willise, pedig már Bruce Willis is B-kategóriás szemetekben játszik. Csak akcióból jeles. Több