Családi vakáció - Irány Ibiza!

Ibiza

A film 48 553 725 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 29 916 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Arnaud Lemort hét év kihagyás után tért vissza a rendezéshez. A direktor ez idő alatt több projekttel is próbálkozott, de végül egyik sem jutott el a megvalósításig. "Egy filmesnél ez normális, néha négy, öt filmterved is a kukában végzi, de valóban sok idő telt el" - mondta. Szerző: hp

A Családi vakáció - Irány Ibiza számos régi kollégát hozott össze. Mathilde Seigner és Olivier Marcha a Kenjétek csak anyátokra!-ban játszott együtt, de forgatott már közös filmet Joey Starr és Louis-Do Lencquesaing (Polisse), Christian Clavier és Frederique Bel (Bazi nagy francia lagzik, Jöttünk, láttunk, visszamennénk 3. - A forradalom), Bel és Starr (A Csodacsapat) valamint Seigner és Starr (Max) is.Szerző: hp

A Családi vakáció - Irány Ibiza! Arnaud Lemort rendező harmadik vígjátéka a Tökéletes véletlen és a Depresszió és a haverok után. Szerző: hp

Arnaud Lemort többször is nyaralt már Ibizán, így elmondása szerint igen otthonosan mozgott a forgatási helyszíneken. Szerző: hp

Arnaud Lemort rendező elmondta, hogy az eredeti tervei alapján a történet arról szólt volna, hogy egy család útra kerekedik Auvergne-be, ahonnan egy hűtőkocsiban hozták volna el a halott nagynénit. Ekkoriban találkozott Mathieu és Thomas Verhaeghe producerekkel, akik épp rendezőt kerestek új forgatókönyvükhöz. A producereknek tetszett az alapötlet, de a hulla már nem igazán, végül közösen gyúrták egybe az ötleteiket. Szerző: hp