Végtelen

Infinite

2024.02.28 Gyorvik

Leginkább csak akkor tud végignézni az ember, ha azzal fenyegetik, hogy különben megnyomják az atomrakéta indító gombot. Minősíthetetlen, „alkotóik” nem is tétováznak az egész Mátrix alapötletet átemelni – a maga ultraprosztó módján. Elképesztően hitvány, szemétre való.

2022.01.13 Török389133

Nem értem ezt a nagyon negatív értékelést, közel sem volt rossz ez a film. A látvány nagyon jó, és a történet is érdekes, bár sajnos nem sikerült kellően izgalmasan tálalni, de akció- és sci-fi rajongóknak azért ajánlott.

2023.02.03 Eastern79

Lelőhetlek? Úgyis reinkarnálódsz!

Bár Mark Walhberg nem éppen a változatos színészi eszköztáráról híres, legalább rendesen kipattintotta magát a szerepre, Antoine Fuqua rendező pedig igencsak kitett magáért. Pazar látvány, eszement autós üldözések és jó kis bunyók várnak ránk, no meg némi misztikum, ugyanis a reinkarnációról szól leginkább a mozi. Persze nem a filozófiai vagy metafizikai szakvizsgához ad segítséget, pusztán szórakoztatni akar, és ennek eleget is tesz. Sem a műfajt, sem a világot nem fogja megváltani, de azért egy tisztességes iparosmunka.

2023.02.21 Zsolt Szabó

Hívők vs. nihilisták

Sci-fi akcióadaptáció, amely a reinkarnáció koncepcióját vizsgálja figyelemre méltó látványvilágon és jól bevált karaktereken keresztül, akiknek emlékeiket és múltbeli tanult készségeiket kell használniuk, hogy biztosítsák a jövő védelmét a nihilistákkal szemben, akik a bolygó minden életének véget akarnak vetni. Ez a film alapkoncepciója, a Paramount+ streaming csatornája nem bízta a véletlenre, és maradjunk is ennyiben, hogy nem egy mozifilmről van szó, pedig mikor a filmet megnéztem, el is gondolkoztam rajta, hogy simán lehetett volna mozifilmre való is, mivel sok ennél rosszabb film is moziba kerül. Mark Wahlberg és Chiwetel Ejiofor főszereplésével készült, ami nem rossz párosítás a jó és rossz párharcához; Antonie Fuqua pedig egy jobb időket is látott rendező, aki sajnos mostanság inkább a középszerűségbe fulladt. De ez a film szerintem jobb, mint rosszabb alkotás. A reinkarnáció már alapból érdekes sztori, amit fel is dolgozz a film, ilyen Halálos iramban tempóban. A kritikai oldal lehúzta, a nézői oldalról is bőven kap a film hideget-meleget. Számomra kikapcsolódásként tökéletes film, amin picit agyalni kell, persze azért ne vegyük túl komolyan, mert a film se veszi komolyan magát (értsd: nem egy Tenet szintű film). Így maradt csak úgy szintén a középszer, Harry Gregson-Williams jól komponált zenéje által. A filmet azért ajánlom, érdemes megnézni. Az értékelésem 6/10-es.

2023.03.25 fankbringa

Reinkarnáció Tomb Raider stílusban

A történet egyszerű. Valaki emlékszik dolgokra, amik nem vele történtek meg, hogy felfedezze, hogy téved, mert minden vele történt meg. A reinkarnáció egy olyan megbolygatása, ami csak kevesekkel adatik meg. Hallottam már olyanról, aki képes előidézni az előző életes emlékeit, akár az összeset, de itt ezt nem fejtik ki bővebben, mint ahogy az erre képes guruk sem verik nagy dobra a tudást. Cserébe kapunk sok értelmetlen mellébeszélést, amitől azt várja a film, hogy majd beleszeretünk. Nem fogunk. A film dramaturgiája képtelen megérinteni a nézőt. Már a Tenet visszafogott stílusú főhőseit is nehéz volt szeretni, itt sem könnyű. A Végtelenek persze mind gazdagok, saját kastéllyal, mint a Tomb Raider vagy hasonló filmek nagyvezérei. Ettől lesz szép és látványos. A mondanivalója a filmnek egyszerű. Csak merülj el a múltadban (előző életeidben), használd a megszerzett tudást, és harcolj. Megújulásról, innovációról szó nincs, csak a múlton merengésről. A film elkezdődik, hullámzó teljesítménnyel dübörög, majd megáll. Nem egy lebilincselő alkotás, de a látvány és a színészek miatt végig lehet nézni. Megfelel háttérzajnak, esti csevej mellé, vasaláshoz, elalváshoz.

2023.03.27 JRD

Úgy gondolom, hogy jogos a három Arany Málna jelölés, sőt többet is kaphatott volna. Az egész film az amúgy általánosságban jellemző amerikai/hollywoodi színvonalat hozza. Átlagos film, átlagos forgatókönyv, átlagos történet, átlagos színészi alakítá... Több

2023.02.10 Szilárd-Leo

Kusza

Sziasztok! Most néztem meg ezt a kicsit kusza filmet. A Végtelen egy kusza film, összecsapott, és szerintem lesz folytatása. A film nem egy kidolgozott mestermű, de még is nézzétek meg, ajánlom mindenkinek. A film a reinkarnációról szól, hogy mindenki megy tovább egy másik testben. És itt lép valaki, hogy vége legyen mindennek, de megy is. Vagy még sem. Nézzétek meg, és úgy meglátjátok!

2023.02.27 Fikatours_blogger

Tetszett az alapkoncepció, hogy egy reinkarnált világban egyesek megtartják az előző életeikben megszerzett tudásukat. A varázstojás és az üvegfiók funkcióját jobban kifejthették volna, mert az nekem nem volt kristálytiszta.

2024.01.07 Majorkas

Nem olyan rossz ez

Akcióban meg spiritualitásban bővelkedő filmet keveset tudnánk felsorolni, mint ez. Csak 3 évet vártam rá, és nem durrant akkorát, az tény, de egyszer nézhető, és látványban lazán 5 csillagot kaphatna.

2023.02.04 SzupiMester

Ne pazarold rá az idődet.

2021.09.10 JamesBont

Mit mondjatnék...amennyire izgalmas sztori, annyira olcsó húzásokkal van tele a film. Nem egy okos koncepció, amit nagyon sajnálok.

2024.02.03 idanka

Agyrém

Inkább csak agyrém.

2021.09.09 Peti

Nem tagadom, hatalmas csalódás volt a film, amit nálam épphogy megmentettek a jobb színészi alakítások.

2023.09.11 Imre402374

Fura

A téma jó. De a végén kivette a tojást a halott fickó hasából mintha tegnap halt volna meg. Ő nem a főszereplő előző élete volt? Akkor minimum 40 év telhetett el azóta. Már rég múmia lett volna.