A küldönc

The Courier

2024.01.14 Ahoj poplacsek

8/10 – Régi vágású kémsztori kevés izgalommal és jó színészi játékkal

Maga a történet nem volt átütő, most függetlenül attól, hogy valamilyen szinten megtörtént alapú volt. De Cumberbatch nagyon jól játszotta el a „csak egy üzletember vagyok” karaktert, annak vívódásaival együtt. A sztori a kubai rakétaválság idején játszódik, amikor a suttyó Hruscsov előszeretettel játszotta az eszét szalonképtelen módon, és ha rajta múlt volna, akkor simán tol egy all int a hidegháborús őrület közepette. Maga a forgatókönyv és a rendezés 50-70 évvel ezelőtti tempót és cselekménykomplexitást mutat, senki ne várja azt, hogy izgalmában letöri a karfát, amibe kapaszkodott, miközben hihetetlen fordulatok zajlanak a vásznon. A négy évvel ezelőtti forgatási helyszínek között megtalálható Moszkva, ahová egy ideig ismét nem mehetnek forgatócsoportok, legalábbis addig nem, amíg Putyler comboskodik. Ez jó pont a film számára, sok rendező elengedte volna a kérdést, és az adminisztrációs/bürokratikus akadályoknak behódolva összedobott volna egy gyors műmoszkvát a hátsó kertben. Összességében egész jó, megnézésre ajánlható.

2024.01.13 Yosihiro

A kém küldönc

Nagy érdeklődéssel kezdtem el nézni ezt a filmet, hiszen megtörtént események alapján játszódik. Szerintem jó lett, és igazi kincset rejt a film. Benedict Cumberbatch szerintem hatalmasat játszik, és ez neki a legjobb alakítása, mármint amit én láttam tőle. A történet remek, jól felépített és igazán hűen adja vissza az akkor helyzetet. Az érzelmek is megpendülnek, és igen, volt olyan rész, ahol teljesen átéreztem mindazt, amit mutatni akartak. Összességében a forgatókönyv remek, a rendezés szerintem egy jó és közepes színvonalat éri el. A színészek viszont tudnak pluszt adni a történethez, és ez emel a nívón. A hangi és képi effektek jók voltak. Így megérdemli ez a film a négy csillagot. Érdekes, hogy az ilyen igaz történetes filmek sokkal jobbak, mint a kitaláltak, valahogy magunkra ismerünk mindegyikben, de csak ezekben érezzük át azt, hogy ez igazán megtörtént esemény. Csak ajánlani tudom ezt a produkciót, nem eltékozolt két órát kapunk, hanem izgalmas és jól megkomponált filmet. Üdv: Yosi

2023.12.07 Fikatours_blogger

Nem láttam és nem olvastam még ilyen jól megírt történetet a kubai rakétaválságról.

2024.01.14 ospir

Izgalmas, nagyszerű alakítás!

Hihetetlen, hogy akkoriban milyen tökös arcok is voltak, nekünk meg mindig csak a Göncölszekerek jutottak. Jól bemutatja az emberi kapcsolatokat, bajtársiasságot. Tökéletes színészi alakítások! Remek film, amit csak ajánlani tudok!

2023.12.06 Pimasz

Egy igazi régivágású kémfilm. Sajnos már ritkán látok ilyet. Benedict Cumberbatch pedig remek alakítást nyújt. Kevesen szeretik az ilyen jellegű történeteket, de ha közéjük tartozol, nagyon fogod élvezni.

2021.05.15 boda34

Remek film, ráadásul megtörtént eseményeken alapszik. A főszereplő karakterfejlődése egy olyan folyamat, amit manapság ritkán látok nagy költségvetésű filmekben, itt viszont nagyon jól megoldották.