Jerico

Rosamund Pike
Tom Cruise

A rendőrség foglyul ejt egy férfit, akit azzal gyanusítanak, hogy lelőtt öt embert. A férfi a kihallgatáson egy cetlit nyújt át, melyen az áll: "Kerítsék elő Jack Reachert!". Ezt követően megkezdődik a hajsza, és Reacher, az ex-katona egy szövevényes összeeskövés közepén találja… Több

Forgatókönyvíró: Lee Child, Christopher McQuarrie
Premier (HU): 2013.01.03. | HBO Max (2021.10.04.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.08.01 Jerico

Agyalós akció-thriller a Jack Reacher

Tom Cruise nagy kedvenc, és a Jack Reacher az egyik legjobb filmje. A rendező Christopher McQuarrie a legjobb rendezők egyike, bizonyította ezt a Mission: Impossible ötödik, hatodik és legújabb, hetedik részeivel is. Mestere az akciójeleneteknek, fordulatoknak és a gyors tempójú cselekménygörgetésnek. A Jack Reacher inkább egy agyalós akciófilm, melyben a fő karakter, Jack (Tom Cruise), egy egykori katonatiszt egy nyomozásba keveredik a gyönyörű jogásznővel, Helen Rodinnal (Rosamund Pike). Ketten próbálják meg felgöngyölíteni egy ötszörös gyilkosság különböző szálait, hogy eljussanak a valódi tetteshez. Mert akit a rendőrség elfog (aki Helen védence), biztosan nem az igazi gyilkos. Közben kiderül: Jack vérprofi harcos, verekedő és lövész, aki egy komplett bandával is elbánik, ha kell. Természetesen izzik a levegő közte és az ügyvédnő között, bár a várakozásokkal ellentétben nem teljesedik be közöttük a vonzalom. A Jack Reacher egy élvonalbeli, dupla A kategóriás akciófilm, remek rendezéssel és izgalmas jelenetekkel. Értékelésem: 85%.

2019.03.25 indingo

Érdekes és valamilyen szinten izgalmas a történet egy nyomozásról, sok üldözési jelenettel és Tom Cruise igazán jó ebben a filmben.

Cruise megint jól alakítja a szuperhőst,de a film nem követi a tempóját.Engem az bosszant,hogy előre tudjuk a végét,így csavar sincs benne,és lapos,igazi ötletek nélkül.Persze az akciójelenetekben most sem csalódhatunk,de valahogy nem az igazi.

2017.09.21 mamiéstöti2

Tom Cruise egyik legjobb filmje. Egy kicsit itt is előjön az MI-s érzés, azaz a már már szuperhős karakter, de ettől eltekintve minden rendben van a filmmel.

2019.06.07 Thibo84

Egy mozgalmas és akcióban gazdag krími. A történet jól kidolgozott, igaz a csavarok elmaradnak benne, hisz tudja az ember végig ki a gyilkos, kik állnak a háttérben, még is mélyen szántó gondolatokat hordoz magában. A színészek is jó benne. A könyvtől eltér ugyan, de szerintem ez csak a film javára válik.

Rosamund Pike terhes volt a forgatás alatt.Szerző: HE7EDIK

Jack Reacher kinézete teljesen más Tom Cruise-nál.Szerző: HE7EDIK

A szerep kedvéért Tom Cruise közel négy hónapon keresztül edzett Robert Alonzo kaszkadőr-koordinátorral.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film költségvetése körülbelül 60 millió dollár volt, amelyet már az Egyesült Államokban visszahozott (80 millió dolláros bevétel), azon kívül pedig közel 140 millió dolláros bevételt produkált.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Értékelés: 7.5/10
(2015. 08. 10.)
Egy tisztességesen összepakolt, kiegyensúlyozott zsánermix, és az okos megoldások pedig még egy ilyen, alapvetően nem sokra hivatott sztorinak is előnyére válnak. Több

(2018. 12. 14.)
Lee Child regényeinek száma lassan eléri a két tucatot, ennek ellenére filmes berkekben gyakorlatilag ismeretlen és idén (2016) a második mozifilm fog megjelenni tőle, melynek Jack Reacher, egy igen öntörvényű ex katona és katonai nyomozó kalandjait meséli el. Több