mamiéstöti2   2019. 02. 12.

Óriási ötlet és nagyon valósághű megvalósítás. Úgy gondolom egy megnevezetlen külön műfaj megalakulását láthatja aki megnézi.

dailyfilmsan   2019. 04. 05.

Ez a film tipikusan az őrületbe kergeti a nézőjét. Ugyanis nem bízhatunk a szemünkben, az agyunkban és a fülünkben. Az utolsó 6 percben is fordulatok sokaságával bombázza a nézőt és letaglózó, ami a többi 98 percben megesik a főszereplővel. Úgyhogy kár is gondolkozni, miközben nézzük, mert, mikor már azt hisszük, tudjuk, mi a szitu, akkor jön egy csavar és minden teória, ami kialakult bennünk, mehet a kukába. Ebből a szemszögből nagyon érdekes és élvezetes film. A szereplők is nagyon jók benne. Nincs panaszom, csak ajánlani tudom.

hsanya182   2018. 09. 26.

Nagy jó rejtélyes thriller. "Nem minden az aminek látszik" "ki lehet mindez mögött szavakkal illetném. Egy önismereti könyvben találtam róla elmítést, ezért néztem meg újra, pedig gyerekkoromban is láttam, de nem emlékeztem már miről is szól, mi lesz a vége, akkor is tetszett. Megdöbbentő a film vége és ez mellett a pszichológiája, akik érzik az unalmat és hogy semminek nincs értelme, érdemes elgondolkodni a filmen és valamit megváltoztatni az életükben...

harnas1207   2018. 11. 28.

Nagyon jó film. Bár a történet elképzelhetetlen lenne a valóságban, de filmként nagyon szórakoztató.

MidoD7   2019. 04. 12.

Végtelenül egyszerű, mégis csodálatos és pont. Ez pont olyan film, amit bármikor könnyedén meg tudok nézni és minduntalan együtt izgulni a színészekkel. Hihetetlen érzést biztosít bárkinek, aki vevő rá.

Michael Douglas

"Nem nagyon fogok elemezgetni, hiszen David Fincher filmje húsz éves, elvileg már látta, akit érdekel, amúgy meg egyetlen nagy szpojler az egész mozi." több»

Nicholas otthona a valódi történelmi Filoli kastély volt 25 mérföldre délre San Franciscotól, Woodside-ban, Kaliforniában. A kastély összes jelenete egy nap alatt készült el.

(dailyfilmsan )

David Fincher eredetileg a Hetedik c. filmje előtt akarta megcsinálni ezt a filmet, viszont amint megtudta, hogy Brad Pitt szabaddá vált, rögtön lecsapott rá, és előrébb vette a Hetedik forgatását, mivel a főszerepet Pittre írták.

(dailyfilmsan )

Michael Douglas karakterének kocsija egy 1995-ös BMW 740iL E38 -az "iL" jelzés a hosszított karosszériára vonatkozik.

(LionelMessi10)