Játsz/ma

Játsz/ma

The Game

Michael Douglas

A film főszereplője egy gazdag bankár, aki beleunt életébe. Abban a korban jár, amiben apja is, amikor öngyilkosságot követett el. Közeleg a születésnapja, ám legszívesebben magányosan töltené azt. Életében váratlan fordulat áll be, amikor megjelenik addig eltűntnek hitt öccse. A srác egy… Több

Premier (HU): 1998.03.05. | Netflix (2023.03.01.)

2024.01.14 Ildikó Bacskai

Játsz/ma (1997)

Michael Douglas alakításán kívül engem nem vert földhöz ez a film. Zavaró filmzene, ami a hangulatkeltéshez jó lenne, de kitart a film egészében, ami már túl zavaró. Maga a történet szerintem kitalálható, bármennyire is káoszosnak tűnik az egész, így számomra a csattanó nem igazán csattant. Összességében nem rossz film, de többet vártam ennél.

Egyszerűen megunhatatlan,és kihagyhatatlan film.csúcs a maga nemében.Michael Douglas és Sean Penn nagy játszmája,és játéka.Fincher egyik legjobb rendezése.

2020.07.05 Yosihiro

Játsz/Ma

Tegnap "Le / Játszottam" ez a misztikus krimit vagy nem is tudom hogyan lehetne jellemezni vagy kategóriába sorolni. Egy biztos nagyon nagy hullámokban van a film és ez sajnos rossz hatással van az összképre. A történet magában nem lenne rossz de mégis valahol hiányos és értelmetlennek tűnő. Igazi megfogható cselekményt nem kapunk mint szerelem, bánat vagy igazi akció. Kapunk egy egyszerűen felvezetett családi személyes állapotot és az ezzel járó kiváltságokat és egy olyan folytatást ami igazából misztikum. A vége ugyan jó de igazából én hiányoltam a szerelmet ami jobban megfogja az embert és értelmet adott volna az egésznek. Összességében szigorúan nézve a film forgatókönyve egy közepes de a rendezés jónak mondható. A szereplők igából nem tudnak a közepesnél többet adni csak M. Douglas az Ő játéka adja a film gerincét és ez az alakítás megér négy csillagot. A zenei és hangi effektek egyes helyeken jók máshol pedig gyenge lett! Így az osztályzatom három csillag mert ugyan kapok is valamit a filmtől meg nem is de inkább a hiányérzet marad meg. A misztika amit a film alatt elénk tárnak egy ideig jó aztán egy kicsit zavaró kezd lenni és a végére ellaposodik az egész. A végkifejlet pedig mondhatjuk azt hogy parádés de azt hiszem az igazi romantika és szerelem is belefért volna ebbe. Többször nézhető középkategóriás film egy könnyed kikapcsolódást megér. Üdv Yosi

2019.02.12 mamiéstöti2

Óriási ötlet és nagyon valósághű megvalósítás. Úgy gondolom egy megnevezetlen külön műfaj megalakulását láthatja aki megnézi.

2022.08.31 JRD

Többször láttam már a filmet és mind a mai napig tetszik. Igazi 90-es évekbeli sztori, film. Érdemes megnézni és egy kicsit elkalandozni a múlt század utolsó éveinek thrillerei között... Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Nicholas otthona a valódi történelmi Filoli kastély volt 25 mérföldre délre San Franciscotól, Woodside-ban, Kaliforniában. A kastély összes jelenete egy nap alatt készült el.Szerző: dailyfilmsan

David Fincher eredetileg a Hetedik c. filmje előtt akarta megcsinálni ezt a filmet, viszont amint megtudta, hogy Brad Pitt szabaddá vált, rögtön lecsapott rá, és előrébb vette a Hetedik forgatását, mivel a főszerepet Pittre írták. Szerző: dailyfilmsan

Michael Douglas karakterének kocsija egy 1995-ös BMW 740iL E38 -az "iL" jelzés a hosszított karosszériára vonatkozik.Szerző: LionelMessi10

109,5 millió dollár összbevételt ért el a film.Szerző: LionelMessi10

Értékelés: 7.5/10
(2018. 12. 18.)
The Game (1997)
"Nem nagyon fogok elemezgetni, hiszen David Fincher filmje húsz éves, elvileg már látta, akit érdekel, amúgy meg egyetlen nagy szpojler az egész mozi." Több