Dzsungeltúra

Jungle Cruise

2021.11.29 Recensor

Mese, kicsit műanyag ízzel

Bár nincs problémám a filmes mesékkel - sőt kifejezetten szeretem a fantáziadús, izgalmas, jól kitalált és humoros-szellemes sztorikat, mesejelleggel megfilmesítve, élőszereplős kivitelben - a Dzsungeltúra című fantasy/kalandfilm műanyag ízvilága nagyon nem jött be. A script és a rendezés is közel áll a jóhoz, de valahogy lemarad róla. Ugyan Dwayne Johnson és Emily Blunt is nagyon erőlködik, a végeredmény nagyon gyengécske. Nehéz megmondani, mi hiányzik az egészből, talán az eredetiség. Így viszont az enervált poénok, a gyenge jelenetek és a halvány alapsztori miatt közepeske csupán Jaume Collett-Serra rendezése. A zátony sokkal jobban tetszett tőle. Értékelésem: 55%.

2021.08.01 uniterra

Én azon mosolygok, hogy a színészek nem piszkolódnak. Mindenki sterilen tiszta marad, történjen bármi, nem izzad. A csaj átesik a tetőn hanyatt a földre, majd feláll, s máris makulátlanul tiszta az inge. Irigylem...

2021.11.11 KCintia

Kikapcsol.

Tipikusan olyan film lett, ami teljesen jó arra, hogy az ember egy fáradt nap után lefeküdjön/leüljön a képernyő elé, és csak élvezze az egészet. Nagyon tetszettek a megjelenítések, kivéve a főszereplőnk "kis"-állatát, de még az is belefért. A humor része vitt el engem teljesen, nagyon szórakoztatott. Simán megéri megnézni!

2021.10.27 belavagyok

Remekül keverték a humor, az érzelem és kalandos jegyeket. Egy percig sem unalmas, nagyon látványos kis film.

2022.01.13 himi85

Szórakoztató klasszikus kalandfilm modern köntösben

Akciódús, látványos kalandfilm a klasszikusabb vonal kedvelőinek. Manapság ritka klasszikus kalandfilmeket találni, szerencsére a Disney újra csinált egyet, megaköltségvetéssel, nagy sztárokkal, jópofa humorral. És milyen jól tette. Jómagam az Indiana Jones és a Múmia-filmeken felnőve, minden kalandfilm premierdátumát naptárba vésve, szinte habzó szájjal, türelmetlenül vártam ezt a filmet is, és nem csalódtam. Vicces, egy kicsit romantikus, hangulatos kalandmozi született, mely bár színvonalban nem ér fel elődeihez, mindenképpen kellemes kikapcsolódással ajándékoz meg minket. Mindezt modern köntösben: a kezdőjelenet s a filmvégi egyik csúcsjelenet a Metallica Nothing Else Matters c. slágerére nagyon hidegrázós lett - otthon többszöri nézésre is élt a libabőreffektus -, a film tele van hangulatos, jól megkomponált jelenetekkel, poénokkal, párbeszédekkel. A romantika nincs túltolva, éppen csak érintőleges, férfitársaim legnagyobb örömére. Rock karaktere nagyon jól meg lett írva, párosuk Emily Blunttal is percről percre egyre ütősebb lett. A kötelező sablonok ellenére a filmet tudni kell helyén kezelni, mert nagyon is tud szórakoztatni. S részemről ezért járok mozizni, hogy jól szórakozzak. A Dzsungeltúra nem lett egy újabb A Karib-tenger kalózai, de majdnem. A lehetősége megvan, hogy részről részre még minőségibb legyen. Várom a folytatást. Nagyon tetszett, mindenkinek ajánlom. 8/10

2021.10.24 HannaK

Elrepít egy különleges világba a film. A történet helyenként meseszerű, de van komoly, értelmes oldala is a filmek. Jó a szereplők közti kémia is.

2021.08.12 Szilárd-Leo

Egy nagy csalódás

Sziasztok, hát mit mondjak, nagy csalódás volt. A története átlagos. A filmet megnézitek, és ha látjátok a bemutató reklámot, mindent láttok. Nem is kell megnézni. Ennyi. Kíváncsi voltam és megnéztem. A film egy virágról, vagyis fáról szól, amiért mindent elkövetnek, hogy megtalálják. Sok-sok küzdelem után jót jót követ. A jó megkapja a virágszirmot, a rossz megkapja a méltó büntit. Na ezért a film olyan lett, semmilyen, unalmas. És olyan lett, mint egy nyújtott rétestészta. Annyi pozitívum van a filmben, hogy próbálták a régi motívumokat belevinni. Na ez sikerült is. Ezért is most 6,5 csillagot adok a filmre összességében.

2022.03.10 Lalee19

A sztori itt is amolyan kincskeresős kalandfilm, elemeivel sok más korábbi filmben találkozhattunk már. Abszolút nézhető, szórakoztató, elég magas fordulatszámon pörgő kalandfilmecske lett ez. A látvány nem rossz, bár a CGI-állatoknál itt-ott kicsit ... Több

2021.11.11 herkedavid

Szórakoztató családi film

Egyszer simán megnézhető, egész estés kis családi film megspékelve humorral, akcióval. A látványra nem lehet panasz, teljesen be tudott szippantani a világ, ahogy a színészi játék is jó.

2021.11.28 Tanovszky

Mese

Semmit nem tudtam a filmről, gondoltam jó kis családi kalandfilm lesz. Úgy is indult, a szokásos recept alapján. Az angol tudományos körökben felbukkan egy dél-amerikai legenda, és expedíciót kell indítani. Vagyis kellene, de itt nem akarnak, ezért a főhősünknek el kell lopnia a tárgyat. A film első fele tényleg egy jó kis humoros kalandfilm volt, amit a 80-as évek normális kalandfilmjeiről mintáztak, méghozzá elég jól. Aztán kb. a felénél történik egy zsánerváltás, és beindul a mese-fantasy. Az agyoncsépelt "meg kell törni az átkot" marhaság. És persze kibújik a szög is a zsákból. Az eddig is világos volt, hogy a nő hordja a nadrágot (több értelemben is), de most a bátyja is színt vall Disney-féle LMBT-érzékenyítés módon. Aztán ott az a rengeteg állatos animáció. Egyszerűen élettelenné és hiteltelenné teszi az egészet. Igazi állatok helyett rajzfilmfigurákat kell nézni. De hogy jót is mondjak róla, a főgonosz elég jópofa karakter, gonosz, de legalább jó a humora. Dwayne Johnson is vicces a szokásos módon. Gyerekmese, de sajnos mégsem való gyerekeknek.

2021.08.03 kounicakhaha

Na, szerintem egy ilyen filmre már nagyon-nagyon régóta szükség volt. Egyszerűen eszméletlenül pörgős, kalandos és vicces. Mindenképpen látni kell.

2021.08.20 Filmimado

Azt kaptam, amit vártam. Nem egy nagy durranás, de nem is rossz.

2022.01.03 László

Egy szórakoztató családi film. És egy kicsit hiánypótló is. Több ilyet szeretnénk látni!

2021.08.11 Clay44

Epic. :D