Kicsikém - Sir Austin Powers 2

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Amellett, hogy Mike Myers három szerepet is eljátszott ebben a részben, még szinkronizált is: ő adta a hangját a film elején látható űrhajósnak is. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Felicity szerepére esélyes volt Catherine Zeta-Jones is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Austin Powers-filmek közül egyedül ez a rész büszkélkedhet Oscar-jelöléssel (a Legjobb smink kategóriában lett jelölve).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Mike Myers a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

A New Line Cinema stúdió 10. legtöbbet profitáló filmje.Szerző: mamiéstöti2

A filmben Austin Powers 1969 május 25-be utazik vissza az időben. Mike Myers 1963. május 25-én született.Szerző: kázsé

Mikor a filmet bemutatták Dél-Koreában, az előző rész csak illegálisan volt elérhető videokazettán, de a mozik sosem vetítették.Szerző: kázsé

Több mint hét órába telt, hogy Mike Myers belebújjon a Dagi Dög jelmezbe.Szerző: kázsé

Mikor Austin és Felicity az angol vidéken hajtanak át, Austin megjegyzi, hogy a táj semmiben sem hasonlít Dél-Kaliforniára. Természetesen az egész filmet Kaliforniában forgatták. Mike Myers improvizálta a jelenetet.Szerző: kázsé

A film az első héten több bevételt hozott, mint a Szőr Austin Powers: Őfelsége titkolt ügynöke összesen.Szerző: kázsé

A film egy korai trailerében a narrátor azt mondja: "Ha csak egy filmet nézel meg ezen a nyáron, az legyen a Star Wars: Baljós árnyak. De ha kettőt, akkor nézd meg a KicsiKÉM - Sir Austin Powers 2-t is".Szerző: kázsé