Jobb, ha hallgatsz (2014)

Kill the Messenger

dulkap   2015. 04. 06.

Hiába a jó színészek, valahogy nem tudott hosszú távon lekötni a film. kicsit lassú volt nekem, szóval nagy pörgésre ne számítsatok

HercegPeter   2018. 08. 24.

Aranyigazság az, hogy minél hatalmasabb egy ország, annál sötétebb titkai vannak. Persze minden kormány próbál meggyőzni minket, hogy bármit is tesznek, az mind a mi érdekünkben történik. Ha valami rosszul sül el azt eltusolják, aki pedig felhozza, azt szépen eltüntetik vagy ellehetetlenítik a létezését. Itt is erről van szó. Például micsoda véletlen, hogy a Lewinsky-botrány pont ekkor tört ki. Hiszen egy kis hűtlenkedés (még az elnöktől is) kisebb dolog, mint a kormány szándékos drogbehozatala, hogy gerillákat támogassanak. Ezt el kell fogadnunk, a legfelsőbb körökben akkora disznóságok folynak, amiket mi el sem tudunk képzelni. Egyébként a film érdekes, de oda kell figyelni, mert könnyen elveszíthetjük a fonalat. Kicsit a Kings Bay-eset című filmre hasonlít, ott is a kormány titkai után áskálódnak.

MMcFly2015   2019. 01. 24.

Hiába a komoly, megkapó téma, elég vontatott - és lassú folyású bűnügyi film. Érdemes kitartani, mert a bonyodalom kb. egy óra hosszánál rajzolódik ki, mikor J. Renner által alakított Gary Webb magánéletére is rámegy a kiadott cikke. Kezdetben a főhős hozzá állása miatt azt hittem, hogy a Serpico féle bűnügyi vonalat diktálja a film, de a történet másfele sodródott. Ez részben az újságíróról egy életrajzi alkotás, részben pedig egy jól működő politikai thriller. A műfaj szerelmeseinek sok egyediséget nem tartogat, viszont rossznak sem mondható. Egyszerűen volt a végén valami hiányérzetem, amit nem tudok megfogalmazni, de én Renner számlájára írom. Tehetséges színésznek tartom, és mellékszerepekbe tökéletes, viszont egy rém komoly főszerepbe nem tudta átadni maximálisan a drámát. Az biztos, hogy aki az -igaz történet alapján szóló - politikai történetekre éhezik, annak nem szabad kihagyni, aki akciót akar látni, az pedig kerülje el, mert nem ezt a filmet keresik.

piaf023   2015. 03. 24.

Nagyon jó film. Néhol kicsit vontatott, de van története és sajnos a valóságot ábrázolja, ami elszomorító.

totli   2015. 02. 10.

Jó kis krimi, nem mondom, hogy csalódást okozott, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ettől azért láttam már erősebbet is. Egy nézést azonban bőven megér.

Ray Liotta
Paz Vega
Mary Elizabeth Winstead
Oliver Platt
Andy García
Jeremy Renner

A Jobb, ha hallgatsz remek illusztrációja a modern politikatörténetnek. Se több, se kevesebb. több»

A filmnek nem csak főszereplője, de producere is volt Jeremy Renner.

Az autó amit Gary Webb (Jeremy Renner) vezet a filmben egy Triumph TR6 Convertible.

Spike Lee is szerette volna megrendezni a filmet, mielőtt Michael Cuesta megkapta a lehetőséget.