Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

A világ összes pénze (2017)

All the Money in the World

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Deku   2018. 02. 15.

Ez a film azért érintett meg annyira mert nagyon szépen ábrázolja a karakterek érzelmeit és át is adja a nézőnek. Nagyszerű, hogy vannak ilyen filmek. Rendben volt a látvány is és a történet is. Egyik sem ment a másik kárára ami nagy szó.

alexxx   2018. 01. 22.

Nem tudom, milyen lett volna Spacey a szerepben, de Plummer közel kilencven évesen is csúcsformáját hozza. A sztori kellően érdekes, engem lekötött, bár Ridley Scott talán lehetett volna ambiciózusabb is a mondanivaló megfogalmazása terén. Mindent összevetve egy abszolút korrekt filmről van szó. Aligha fog csalódást okozni bárkinek is, akinek már eleve felkeltette az érdeklődését.

Berto49   2018. 01. 25.

Ismét egy megtörtént, emberrablásos bűntény megfilmesítése került a vászonra. A bűnügy története mellett az elrabolt fiú nagyapjának, a világ leggazdagabb emberének tartott Jean Paul Getty (1892-1976) időskori portréját is megnézhetjük, a kilencven felé közeledő Christopher Plummer alakításában. Mozgalmas film, bár lehetett volna valamivel rövidebb is, mert helyenként ellaposodott. A híres, nagynevű rendező legjobb filmjeihez mérten (Szárnyas fejvadász – az 1982-es!, A nyolcadik utas: a halál) többet vártam.

Kirana80   2018. 01. 28.

A film játékideje a végére hosszabbnak bizonyult, mint amennyi az valójában volt. Szép építkezése volt a filmnek, egyre feszültebb, egyre lehetetlenebb helyzetek alakultak ki. A szereplőgárdára nem lehet panasz, kiemelném Michelle Williams játékát, kár hogy ő nem kapott jelölést, mert nagyon hozta minden ízében a fia életéért aggódó édesanyát, aki bármit megtenne. Nagyon érdekelt volna Kevin Spacey-vel milyen lett volna a nagyapa karaktere, de nem okozott csalódást Christopher Plummer sem. A képi világ olyan ridleyscott-os volt számomra, jól visszaadta a 70-es éveket. A film igazi lényege mondanivalója egy monológban benne volt, a pénz és szabadság viszonyáról, borzasztóan tetszett a vele kapcsolatos félelem megfogalmazása. Nagyon erős mozi volt, amire még sokáig gondoltunk.

Csicsi88   2018. 03. 22.

Vonatott és lassú a történet kibontakozása. Érdekes volt látni, hogy egy milliárdos mennyire sóher és semmi nem számít neki, még a saját családja sem. Mindenek felett a pénz és a hatalom.

Maurizio Lombardi
Timothy Hutton
Christopher Plummer

A valós események alapján készült A világ összes pénze egy önmagában bizarr, de érdekes szituációt sajnos sokszor unalmasan mesél el, ahol a számos stílusból merítő részek nem igazán állnak össze egy izgalmas egésszé. A kohézió alapja azonban Christopher Plummer alakítása, aki fantasztikus módon cipeli az egész alkotást a vállán. 65/100 több»

Ridley Scott filmje egy emberrablás apropóján vázolja fel J. Paul Getty portréját – utóbbi mindenképpen érdekesebb vállalás, mint a mozi kiszámítható izgalmakat tartogató akciószála. 75/100 több»

Sokkal jobb filmet tudott volna csinálni Ridley Scott, ha kihagyja a drámát és a fölösleges rizsát. Egy jó kis pörgős thrillert kellett volna lenyomnia 1,5 órában. Természetesen annak azért lehet örülni, hogy nem egy újabb franchise-t kezdett szétbombázni. 5/10 több»

A pótforgatásokra 2017. november 20 és 29-e között került sor Rómában. 30-án pedig a nézők már világszerte láthatták a film trailerjét.

(ArpiHajdu és Réci )

A Kevin Spacey helyére beugró Christopher Plummernek csupán két hete volt, hogy megtanulja a szövegét.

(ArpiHajdu és Réci )

Ez volt a második alkalom, amikor Ridley Scottnak hirtelen kellett drasztikusan megváltoztatnia a filmje koncepcióját. A Gladiátor forgatása közben ugyanis az egyik fontos szereplőt, Proximót alakító Oliver Reed váratlanul elhunyt, s végül számítógépes effektekkel oldották meg a le nem forgatott jeleneteit.