Játssz egy Huawei MediaPad T3-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A világ összes pénze

(All the Money in the World)

Deku  2018. 02. 15.

Ez a film azért érintett meg annyira mert nagyon szépen ábrázolja a karakterek érzelmeit és át is adja a nézőnek. Nagyszerű, hogy vannak ilyen filmek. Rendben volt a látvány is és a történet is. Egyik sem ment a másik kárára ami nagy szó.

alexxx  2018. 01. 22.

Nem tudom, milyen lett volna Spacey a szerepben, de Plummer közel kilencven évesen is csúcsformáját hozza. A sztori kellően érdekes, engem lekötött, bár Ridley Scott talán lehetett volna ambiciózusabb is a mondanivaló megfogalmazása terén. Mindent összevetve egy abszolút korrekt filmről van szó. Aligha fog csalódást okozni bárkinek is, akinek már eleve felkeltette az érdeklődését.

Berto49  2018. 01. 25.

Ismét egy megtörtént, emberrablásos bűntény megfilmesítése került a vászonra. A bűnügy története mellett az elrabolt fiú nagyapjának, a világ leggazdagabb emberének tartott Jean Paul Getty (1892-1976) időskori portréját is megnézhetjük, a kilencven felé közeledő Christopher Plummer alakításában. Mozgalmas film, bár lehetett volna valamivel rövidebb is, mert helyenként ellaposodott. A híres, nagynevű rendező legjobb filmjeihez mérten (Szárnyas fejvadász – az 1982-es!, A nyolcadik utas: a halál) többet vártam.

Kirana80  2018. 01. 28.

A film játékideje a végére hosszabbnak bizonyult, mint amennyi az valójában volt. Szép építkezése volt a filmnek, egyre feszültebb, egyre lehetetlenebb helyzetek alakultak ki. A szereplőgárdára nem lehet panasz, kiemelném Michelle Williams játékát, kár hogy ő nem kapott jelölést, mert nagyon hozta minden ízében a fia életéért aggódó édesanyát, aki bármit megtenne. Nagyon érdekelt volna Kevin Spacey-vel milyen lett volna a nagyapa karaktere, de nem okozott csalódást Christopher Plummer sem. A képi világ olyan ridleyscott-os volt számomra, jól visszaadta a 70-es éveket. A film igazi lényege mondanivalója egy monológban benne volt, a pénz és szabadság viszonyáról, borzasztóan tetszett a vele kapcsolatos félelem megfogalmazása. Nagyon erős mozi volt, amire még sokáig gondoltunk.

cvölf  2018. 01. 24.

Próbáltam azt hinni, tudom mire számítsak a filmmel kapcsolatban, és mégis sikerült kellemesen meglepődnöm. A történet nem valami pörgős ugyan, de szemmel láthatóan és érezhetően is minden színész kitett magárt, így mintha az alkotók tudatosan az ő játékukra alapozták volna a film sikerét. Nagyon markáns karakterekkel van telezsúfolva, egymás cselekedetére adott reakcióik pedig teljesen élethűre sikeredtek.

Maurizio Lombardi
Timothy Hutton
Filmsomnia.hu - A világ összes pénze
A valós események alapján készült A világ összes pénze egy önmagában bizarr, de érdekes szituációt sajnos sokszor unalmasan mesél el, ahol a számos stílusból merítő részek nem igazán állnak össze egy izgalmas egésszé. A kohézió alapja azonban Christopher Plummer alakítása, aki fantasztikus módon cipeli az egész alkotást a vállán. 65/100
VOX.hu - A világ összes pénze
Ridley Scott filmje egy emberrablás apropóján vázolja fel J. Paul Getty portréját – utóbbi mindenképpen érdekesebb vállalás, mint a mozi kiszámítható izgalmakat tartogató akciószála. 75/100
Popcorn Project - A világ összes pénze
Sokkal jobb filmet tudott volna csinálni Ridley Scott, ha kihagyja a drámát és a fölösleges rizsát. Egy jó kis pörgős thrillert kellett volna lenyomnia 1,5 órában. Természetesen annak azért lehet örülni, hogy nem egy újabb franchise-t kezdett szétbombázni. 5/10

Az elrabolt unokát játszó Charlie Plummer, csak névrokona Christophernek!

(Berto49)

A hosszas fogságból kiszabadult fiú drogfüggő lett, agyvérzés után 30 évig bénán és vakon élt. 54 éves korában halt meg.

(Berto49)

Döbbenetes a halálakor a világ leggazdagabb emberének tartott Paul Getty fukarsága. Csak két példa: angliai rezidenciáján fizetős telefonfülkéket szereltetett be, hogy az alkalmazottjai ne az ő számlájára folytathassák le telefonbeszélgetéseiket. Az elrabolt unokája váltságdíjához csak 2,2 millió $-t adott a fiának (ennyit írhatott le az adójából) és 800 ezret 4%-os kamattal.