A világ összes pénze (2017)

All the Money in the World

TeeRPaaK   2020. 01. 21.

közepes lett enyhén csalódott voltam

Deku   2018. 02. 15.

Ez a film azért érintett meg annyira mert nagyon szépen ábrázolja a karakterek érzelmeit és át is adja a nézőnek. Nagyszerű, hogy vannak ilyen filmek. Rendben volt a látvány is és a történet is. Egyik sem ment a másik kárára ami nagy szó.

HercegPeter   2019. 07. 24.

Ez a öreg fickó olyan, mint Dagobert bácsi. Jobban mondva mégsem, mert még ő is szerette az unokáit. A színész óriási, a karaktere undorító. A film túlnyújtott, néhány izgalmas, érdekes jelenet között sokszor hosszú unalmas szakaszok vannak. A sztor... több»

Berto49   2018. 01. 25.

Ismét egy megtörtént, emberrablásos bűntény megfilmesítése került a vászonra. A bűnügy története mellett az elrabolt fiú nagyapjának, a világ leggazdagabb emberének tartott Jean Paul Getty (1892-1976) időskori portréját is megnézhetjük, a kilencven f... több»

alexxx   2018. 01. 22.

Nem tudom, milyen lett volna Spacey a szerepben, de Plummer közel kilencven évesen is csúcsformáját hozza. A sztori kellően érdekes, engem lekötött, bár Ridley Scott talán lehetett volna ambiciózusabb is a mondanivaló megfogalmazása terén. Mindent ös... több»

BoBamburg   2018. 10. 08.

Nem az a fajta film, amit az ember sokáig emleget, vagy ami túl mély nyomot hagy maga után, de egy teljesen korrekt dráma. 2 órás játékidőt egész jól kitölti, különösebben nincs baj a filmel, története is érdekes.

Kirana80   2018. 01. 28.

A film játékideje a végére hosszabbnak bizonyult, mint amennyi az valójában volt. Szép építkezése volt a filmnek, egyre feszültebb, egyre lehetetlenebb helyzetek alakultak ki. A szereplőgárdára nem lehet panasz, kiemelném Michelle Williams játékát, k... több»

Maurizio Lombardi
Timothy Hutton
Christopher Plummer

A film összbevétele 39 351 407 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 67 766 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 55 013 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A pótforgatásokra 2017. november 20 és 29-e között került sor Rómában. 30-án pedig a nézők már világszerte láthatták a film trailerjét.

A Kevin Spacey helyére beugró Christopher Plummernek csupán két hete volt, hogy megtanulja a szövegét.

Ez volt a második alkalom, amikor Ridley Scottnak hirtelen kellett drasztikusan megváltoztatnia a filmje koncepcióját. A Gladiátor forgatása közben ugyanis az egyik fontos szereplőt, Proximót alakító Oliver Reed váratlanul elhunyt, s végül számítógépes effektekkel oldották meg a le nem forgatott jeleneteit.

Ridley Scott néhány hét alatt újraforgatta Spacey jeleneteit.

(7ETEDIK )

A film igaz történeten alapszik.

(7ETEDIK )

Wahlberg gázsija ezerszerese volt Williamsének.

(7ETEDIK )

Az elrabolt unokát játszó Charlie Plummer, csak névrokona Christophernek!

(Berto49)

A hosszas fogságból kiszabadult fiú drogfüggő lett, agyvérzés után 30 évig bénán és vakon élt. 54 éves korában halt meg.

(Berto49)

Döbbenetes a halálakor a világ leggazdagabb emberének tartott Paul Getty fukarsága. Csak két példa: angliai rezidenciáján fizetős telefonfülkéket szereltetett be, hogy az alkalmazottjai ne az ő számlájára folytathassák le telefonbeszélgetéseiket. Az elrabolt unokája váltságdíjához csak 2,2 millió $-t adott a fiának (ennyit írhatott le az adójából) és 800 ezret 4%-os kamattal.

(Berto49)

A megtörtént hírhedt csonkításos emberrablás alapötlete Déry Tibor 1975-ben megjelent „A félfülű” című kisregényében is szerepel. A műben Hamilton Györgynek hívják az elrabolt fiatalembert.

(Berto49)

A valós események alapján készült A világ összes pénze egy önmagában bizarr, de érdekes szituációt sajnos sokszor unalmasan mesél el, ahol a számos stílusból merítő részek nem igazán állnak össze egy izgalmas egésszé. A kohézió alapja azonban Christopher Plummer alakítása, aki fantasztikus módon cipeli az egész alkotást a vállán. 65/100 több»

Ridley Scott filmje egy emberrablás apropóján vázolja fel J. Paul Getty portréját – utóbbi mindenképpen érdekesebb vállalás, mint a mozi kiszámítható izgalmakat tartogató akciószála. 75/100 több»

Sokkal jobb filmet tudott volna csinálni Ridley Scott, ha kihagyja a drámát és a fölösleges rizsát. Egy jó kis pörgős thrillert kellett volna lenyomnia 1,5 órában. Természetesen annak azért lehet örülni, hogy nem egy újabb franchise-t kezdett szétbombázni. 5/10 több»