A világ összes pénze (2017)

All the Money in the World

Deku   2018. 02. 15.

Ez a film azért érintett meg annyira mert nagyon szépen ábrázolja a karakterek érzelmeit és át is adja a nézőnek. Nagyszerű, hogy vannak ilyen filmek. Rendben volt a látvány is és a történet is. Egyik sem ment a másik kárára ami nagy szó.

HercegPeter   2019. 07. 24.

Ez a öreg fickó olyan, mint Dagobert bácsi. Jobban mondva mégsem, mert még ő is szerette az unokáit. A színész óriási, a karaktere undorító. A film túlnyújtott, néhány izgalmas, érdekes jelenet között sokszor hosszú unalmas szakaszok vannak. A sztori jó, pláne úgy, hogy igaz történetről van szó. Ez és az alakítások azok, ami miatt érdemes megnézni.

Berto49   2018. 01. 25.

Ismét egy megtörtént, emberrablásos bűntény megfilmesítése került a vászonra. A bűnügy története mellett az elrabolt fiú nagyapjának, a világ leggazdagabb emberének tartott Jean Paul Getty (1892-1976) időskori portréját is megnézhetjük, a kilencven felé közeledő Christopher Plummer alakításában. Mozgalmas film, bár lehetett volna valamivel rövidebb is, mert helyenként ellaposodott. A híres, nagynevű rendező legjobb filmjeihez mérten (Szárnyas fejvadász – az 1982-es!, A nyolcadik utas: a halál) többet vártam.

alexxx   2018. 01. 22.

Nem tudom, milyen lett volna Spacey a szerepben, de Plummer közel kilencven évesen is csúcsformáját hozza. A sztori kellően érdekes, engem lekötött, bár Ridley Scott talán lehetett volna ambiciózusabb is a mondanivaló megfogalmazása terén. Mindent összevetve egy abszolút korrekt filmről van szó. Aligha fog csalódást okozni bárkinek is, akinek már eleve felkeltette az érdeklődését.

BoBamburg   2018. 10. 08.

Nem az a fajta film, amit az ember sokáig emleget, vagy ami túl mély nyomot hagy maga után, de egy teljesen korrekt dráma. 2 órás játékidőt egész jól kitölti, különösebben nincs baj a filmel, története is érdekes.

Maurizio Lombardi
Timothy Hutton
Christopher Plummer

A valós események alapján készült A világ összes pénze egy önmagában bizarr, de érdekes szituációt sajnos sokszor unalmasan mesél el, ahol a számos stílusból merítő részek nem igazán állnak össze egy izgalmas egésszé. A kohézió alapja azonban Christopher Plummer alakítása, aki fantasztikus módon cipeli az egész alkotást a vállán. 65/100 több»

Ridley Scott filmje egy emberrablás apropóján vázolja fel J. Paul Getty portréját – utóbbi mindenképpen érdekesebb vállalás, mint a mozi kiszámítható izgalmakat tartogató akciószála. 75/100 több»

Sokkal jobb filmet tudott volna csinálni Ridley Scott, ha kihagyja a drámát és a fölösleges rizsát. Egy jó kis pörgős thrillert kellett volna lenyomnia 1,5 órában. Természetesen annak azért lehet örülni, hogy nem egy újabb franchise-t kezdett szétbombázni. 5/10 több»

A film összbevétele 39 351 407 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 67 766 272 forintot termelt. A hazai mozik összesen 55 013 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A pótforgatásokra 2017. november 20 és 29-e között került sor Rómában. 30-án pedig a nézők már világszerte láthatták a film trailerjét.

(ArpiHajdu és Réci )

A Kevin Spacey helyére beugró Christopher Plummernek csupán két hete volt, hogy megtanulja a szövegét.

(ArpiHajdu és Réci )

Ez volt a második alkalom, amikor Ridley Scottnak hirtelen kellett drasztikusan megváltoztatnia a filmje koncepcióját. A Gladiátor forgatása közben ugyanis az egyik fontos szereplőt, Proximót alakító Oliver Reed váratlanul elhunyt, s végül számítógépes effektekkel oldották meg a le nem forgatott jeleneteit.