Bernadette – A főnökasszony

Bernadette – A főnökasszony

Bernadette

Miután megérkezett az Elysée-palotába, Bernadette Chirac abban reménykedett, hogy végre megkapja a megérdemelt helyet: ő, aki mindig is férje árnyékában dolgozott, végre elnökké váljon. Bernadette végül úgy dönt, hogy bosszút áll, és olyan médiaszemélyiséggé válik, akit nem lehet figyelmen… Több

Rendező: Léa Domenach
Forgatókönyvíró: Clémence Dargent, Léa Domenach
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2024.03.14.
Forgalmazó: ADS Service

KULCSSZAVAK

2024.03.15 Gyula

Fuh, hát én nagyon akartam szeretni ezt a filmet. Szerintem van egy egyedi történetmesélési módja, de azt egyszerűen nem nekem találták ki. Összeségében azért nem szeretném lehúzni, egynek elment.

2024.03.14 hedva

Nekem nagyon tetszett ez a film, még az alakítoskat is nagyon szerettem, a lezárással viszont egyáltalán nem voltam megelégedve.

A film 9 483 968 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 924 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film eredeti címe La Tortue volt, amely Jacques Chirac feleségének becenevére utalt.Szerző: csd

A film nagymértékben archív felvételeket használ fel.Szerző: csd

A Bernadette egyetlen olyan jelenete, amelyet Léa Domenach valóban politikai jellegűnek tart, az a 2002. április 21-i francia elnökválasztás.Szerző: csd

A forgatókönyv nagy része valós tényeken alapul. A társírók, Clémence Dargent és Léa Domenach mindent elolvastak és megnéztek, amit csak tudtak a Chirac házaspárról, és ezekből merítettek rengeteg apró mondatot és anekdotát, amelyekből megírták a filmet.Szerző: csd