Bárány

Lamb

2023.03.20 BoBamburg

Nem feltétlenül nevezném horrornak, bár a hangulata és az atmoszférája miatt mégis csak az. Ettől függetlenül egy nagyon jó film, habár nem vagyok benne biztos, hogy teljesen vágom, mit is láttam. Viszont élveztem, és ez a lényeg.

Csak bégetek feleslegesen!

Mivel Noomi Rapace az egyik legnagyobb kedvencem, és ki nem hagynék szinte egy filmet sem, amiben játszik, így a Bárány címűt is kénytelen voltam megnézni. Azt tudtam róla, hogy nagyon megosztó, a magyar "filmkritikusok" csúnyán lehúzták! Na, nekem s... Teljes kritika

2021.12.17 Caravaggio1978

Tényleg különbözünk az állatoktól???

Horrornak nem horror, inkább én egy groteszk mesének mondanám - bár ébreszthet az emberben pár érdekes gondolatot, ha túllép egy picit a látottakon. Nekem az ember és a természet kapcsolata jutott eszembe róla, és néhány emberi tulajdonság. A forgatási helyszín gyönyörű, Izlandon el lehetne meditálni sok ilyen helyen, az biztos. Túl sok szinkronszínészt nem kell alkalmazni ennél a filmnél, nagyon nem bonyolódnak bele nagy társalgásba a szereplők. Aki szereti a szürreális meséket, és tetszett neki a legutóbbi Jancsi és Juliska mozi, annak tetszeni fog. A történet vége erős nevetőgörcsöket váltott ki belőlem sajnos... Két mozzanat marad meg az emberben a film után: a vége, amit ugye nem írok le, de az szerintem borzalmas :), illetve Noomi cicije. Összegezve, izgalmasnak nekem nem volt az, horrornak nagyon kevés, mesének túl unalmas. Groteszk művészfilm.

2022.06.22 Török389133

Azt hittem valami jó kis elborult misztikus horror lesz, de se nem misztikus, se nem horror (ez nem is értem, hogy került a műfajok közé), jó meg aztán végképp nem.