Az elfeledett herceg

Az elfeledett herceg

Le prince oublié
gerda

Djibi egy nagyszerű édesapa, aki minden figyelmét a kislányának, Sofiának szenteli, akit szeretetben és megértésben nevel. Az esték minden nap különleges élményt jelentenek apa és lánya számára, lefekvés előtt ugyanis egyetlen alkalommal sem maradhat el, hogy Djibi csodás mesékkel… Több

Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2020.09.17. | Telekom TVGO (2021.06.20.)
Forgalmazó: Vertigo

2021.10.30 HanGa

Remek francia film. Nem egyszerű fába vágja az a fejszéjét, aki ebben a témában akar jó filmet készíteni, de itt sikerült.

2020.09.20 Lonka

Nem pont ilyenre számítottam, de egy remek film. Érdekes kérdéseket vet fel és nem egy hétköznapi stílusban tálalja. Kicsit Adam Sandler Esti mesékje jutott az eszembe.

2020.10.05 Annuska

Omar Syt nagyon bírom, de ez most nem tetszett tőle. Sokszor volt ránézésre giccses a film, annak ellenére hogy szomorkás a hangulata.

2020.02.20 Lowcash

Csodás film, segít megérteni az apáknak, milyen nehézségekkel szembesülnek lányaik a felnőtté válás során, és megmutatja, hogyan kerülhetnek közelebb egymáshoz. Szerintem az egész család számára kötelező darab.

2020.10.03 indingo

Azt hittem ez egy vígjáték, de elég hamar átcsapott depis hangulatba a film, ami nem lenne baj, de valahogy a közepétől érdektelen lett a film.

A film összbevétele 7 837 980 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 807 325 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 283 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmtervet Philippe Rousselet és Jonathan Blumental producerek kezdték el fejleszteni, hozzájuk csatlakozott Bruno Merle forgatókönyvíró, Noé Debré majd az Oscar-díjas direktor, Michel Hazanavicius. "Nagyon meghatott a forgatókönyv, de általában véve is megindított a projekt, a nagysága, az ambiciózussága, beleszerettem a lehetőségbe, hogy én rendezhetem" - mondta el a rendező. Szerző: hp

A 8 és a 12 éves Sofiát alakító Keyla Fala és Sarah Gaye soha nem színészkedtek korábban. Mindkettőjüknek ez az első szerepe. Szerző: hp

A film egyik főszereplője, Bérénice Bejo és a rendező, Michel Hazanavicius civilben házastársak. Ez már a hatodik közös munkájuk.Szerző: hp

A film zenéjét a 3 Oscar-díjas Howard Shore (A gyűrűk Ura, Hugo) szerezte. A rendező, Michel Hazanavicius elmondta: "Howard leginkább a drámai és feszült dallamairól ismert, de szerzett már sokkal könnyedebb zenét is, és nagyon kedvelem a megközelítését. Elsősorban a karakterekre fókuszál, hogy olyan dallamot alkosson, melyek érzelemmel ruházzák fel. Azt hittem, esélyem sem lesz nála, mivel annyira elfoglalt, de a forgatókönyv megérintette, és nagyra tartja, amit rendezőként elértem." Szerző: hp

(2020. 09. 21.)
Az elfeledett herceg című francia film nem rengeti meg a mozgóképes világ földjét, de megfelel a minőségi családi mozi követelményeinek. Több

(2020. 09. 21.)
Álmaink hercege?
Az elfeledett herceg tehát nevéhez méltóan könnyen felejthető film. Igazán kicsi gyerekek számára talán tartogathat szórakoztató pillanatokat... Több