Berto49   2018. 12. 25.
Jó házból való úrilány a vád alatt

„Lizzie a fejszét remekül kezelte – / édesapja fejét negyvenszer beverte./ S látván az eredményt, amelyet elére, / negyvenszer ütött a mama fejére.” (Agatha Christie: Temetni veszélyes) Ez egy erősen átírt, a nép ajkán megváltozott versike, amit az amerikai gyerekek az 1890-es években előszeretettel mondogattak. Érthető, hogy az angol krimi királynő is felhasználta, hiszen a brutális fejszével elkövetett kettős gyilkosság nagy port vert fel, különösen azért, mert a megvádolt Lizzie A. Bordent az esküdtszék „Nem bűnös” verdikttel felmentette a vád alól, pedig… Éppen ennek a pedignek van fontos szerepe, amelyet az ügy számos változatának az egyike, a 2014-ben készített TV-film mutatott be, eg... több»

zoleykrajcsi   2016. 10. 03.

A Lizzi Borden baltát fogott egy igazán feszült, izgalmas és rendkívül nyomasztó film, ami a képernyű elé szögezi a nézőt.Imádtam a film zenéjét, nem beszélve a főszereplőről, aki lélegzetelállító volt a szerepben.

Topicica   2016. 10. 19.

Ez egy nagyon-nagyon jó és valószerű feldolgozása a történetnek. Jobb színészt nem is találhattak volna a szerepre!

Billy Campbell
Billy Campbell
Christina Ricci

Kosztümös drámák kedvelőinek ajánlanám elsősorban, és nem csak olvasói törzsközönségünknek, mert ez a film nem félelmetes vagy borzongató egy cseppet sem. több»

A híres, hírhedt Borden-gyilkosság után horrorisztikus gyermekvers született, mely röviden összefoglalja a történteket. Ez a filmben el is hangzik.

A film megjelenését követő évben, 2015-ben készítettek egy televíziós mini sorozatot is (címe The Lizzie Borden Chronicles), amely a Lizzie Borden fejszét fogottra építkezik. A 8 részes sorozat azt meséli el, mi történt a pert követően Lizzie-vel.

Jono Borden alakítja a filmben az orvossegédet (boncolás jelenet), ezt a filmbéli karaktert szándékosan neki találták ki. Érdekesség, hogy ő a valódi Lizzie egyik leszármazottja, aki jól ismeri családjuk tragikus történetét, ezért kérték fel a film készítői, hogy szakértőként legyen jelen. Végül úgy döntöttek, kap egy kis szerepet a „csalási filmben”, amit Jono örömmel el is vállalt.