Lola és a fiúk

Lola és a fiúk

Lola et ses frères

Lola, Benoit és Pierre, a három testvér kapcsolata igencsak ellentmondásos. Szinte lételemük a marakodás és a családi perpatvar, ugyanakkor mindenben segítik egymást és a bajban nem tágítanak a másik mellől. Benoit élete sokadik mérföldkövéhez érkezett, harmadszor próbál elköteleződni… Több

Rendező: Jean-Paul Rouve
Forgatókönyvíró: David Foenkinos, Jean-Paul Rouve
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2020.01.02.
Forgalmazó: Cirko Film

2020.01.01 patrik2001

Ez már nem is tudom, hányadik francia vígjáték, amit idén láttam. De azt kell, hogy mondjam, hogy mind közül ez lett nálam a favorit. Kellemes poénok és jó hangulat jön át az egész filmből, és ami még inkább bejött, hogy remek íve van a történetnek.

2019.07.14 juliS

Elég laposnak éreztem, kicsit még pofozgathattak volna az írók a forgatókönyvön. Viszont olyan mindennapi és emberi problémákat mutat be (pl. válás, születés, szülővé válás, munkanélküliség), melyek miatt igazán kedvelhető, még a butyutasága ellenére... Több

2019.12.28 tofis

Egyáltalán nem csalódtam a filmben, igazából pontosan azt is hozta, amire számítottam, de valahogy nem maradt egy igazán emlékezetes filmélmény az egészből. Szerintem egyszer simán meg lehet nézni, de csodát ne várjatok tőle.

2019.07.12 Mario

Jean-Paul Rouve nagyszerű komédiája az életet mutatja be minden örömével és szomorúságával, szimpatikus karakterekkel és kiváló színészekkel. A prímet a párbeszédek viszik, nagyon jók és kellően humorosak.

A film összbevétele 2 348 186 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 749 840 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 302 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jean-Paul Rouve több tucat színésznőt hallgatott meg Lola szerepére, melyet végül Ludivine Sagnier kapott meg. A színésznő így emlékezett vissza a castingra: "Elmentem Jean-Paulhoz, hogy elpróbáljunk egy jelenetet, melyben ő alakította Zohert és pedig természetesen Lolát a casting rendező és az asszisztensének jelenlétében. Jean-Paul figyelmeztetett, hogy a végét improvizációval fogjuk zárni, véget ért a jelent, nagyon megkönnyebbültem" - árulta el, de a java csak ez után következett. A rendező végig szóval tartotta a színésznőt, aki teljesen belefeledkezett az improvizációs jelenetbe, ezt követően pedig csak még jobban akarta a szerepet. "Ez volt az a pillanat, amikor a legjobban vágytam a szerepre. Nem akartam elszalasztani a közös munkát egy olyan fickóval, aki mellett teljesen megfeledkeztem arról, hogy valójában színészkedem." Szerző: hp

A Lola és a fiúk Jean-Paul Rouve rendező és Christophe Offenstein operatőr második közös munkája a Julie Lescaut után, melyben előbbi nem rendezőként, hanem színészként működött közre. Szerző: hp

Jean-Paul Rouve rendező és David Foenkinos forgatókönyvíró egy közös brüsszeli kiránduláson álltak elő a film történetének ötletével. Szerző: hp

Jean-Paul Rouve rendező és David Foenkinos forgatókönyvíró második közös munkája a Les souvenirs után. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2020. 01. 07.)
A „családi film” kifejezést sajnos másra szoktuk használni a szakzsargonban, pedig a Lola és a fiúk igazán megérdemli ezt a titulust. Több

(2020. 01. 08.)
A kevesebb néha elég?
A megnyerő színészek kicsit megemelik ugyan a tésztát, a már jól ismert francia ízvilág is tesz hozzá annyi tejszínhabot, hogy a végeredmény ne legyen túl émelyítő. Több