Mad Max 2. - Az országúti harcos

Mad Max 2. - Az országúti harcos

Mad Max 2
Mel Gibson
Vernon Wells

Max (Mel Gibson) hajdanán rendőrként szolgált, mára viszont magányos vándor lett belőle, aki egyedül szeli keresztül a sivatagot. Akárcsak oly sokan, ő is üzemanyagot keres. A pusztaságban egy kis közösségre bukkan, akik maguk finomítják az értékes üzemanyagot. A közösséget egy motoros… Több

Rendező: George Miller
Forgatókönyvíró: Terry Hayes, George Miller, Brian Hannant
Zene: Brian May
Ország: Ausztrália
Premier: 1981.12.24.
Több

2024.02.07 Schumy1

Első részhez viszonyítva kicsit más irányt vett a sztori, de ez nem is baj. Szórakoztató, látványos, beteg. Nekem itt ért véget a Mad Max.

2018.01.11 Artemisia

Izgalmas, látványos, lebilincselő retro akciófilm. Meg vannak az első részből invesztált fura fazonok, és az extravagáns járművek, sőt egy elszigetelt, benzinre szerveződött kommuna is. A környezet és a furcsa civilizáció ábrázolása nagyon megkapó, l... Több

Kettősség kavarog bennem.Egyrészről nagyon jó a történet,egy posztapokaliptikus akció-thriller,ami Mel Gibsonnal együtt ütős.Viszont a jelmezek,és a mellékszereplők egyszerűen gagyik!

2016.05.22 Yosihiro

A trilógia 2. része már valamivel jobban érzékelteti a film mondanivalóját és értékét! Ez jobban sikerült mint az 1. rész de ne várjunk sokkal többet. Jobb a történet pörgősebb és a szinészi alakítáok is meggyőzöbbek! :) Összeségéebn én 3 csillagal osztályoztam ez az igazság.

2016.07.14 ArpiHajdu és Réci

Az eredeti Mad Max szériából ez a kedvenc részem (ezzel valószínűleg nem vagyok egyedül). Ez volt az, ami megalapozta ennek az egész Mad Max-világnak a hangulatát, ebben meg mindaz, amitől az emberek szeretik ezt a sorozatot. A kietlen táj, az ősközö... Több

A filmben 50 ember halálát játszották el.Szerző: Norbi

A filmben szereplő kutyát nemes egyszerűséggel "Kutyának" hívták.Egy helyi menhelyről szerezték, s tanították be. Miután a forgatás véget ért, az egyik operatőr örökbe fogadta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Emil Minty csak 8 éves volt, amikor a film készült, s több száz gyerekszínész közül választották ki a szerepre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film költségvetése közel tízszerese volt az első Mad Max mozihoz képest.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 05. 05.)
Minden idők egyik legjobb posztapkaliptikus filmje, amelyből az akció és az érzelem sem hiányzik! Több